I Luka Nižetić nastupa za djecu-leptire na Šalati

Luka Nižetić

Tekst:: Bojan Arežina 6/7/2010 17:47

Luka Nižetić se pridružio poznatim hrvatskim estradnim umjetnicima Tonyju Cetinskom,  Massimu, Nenu Belanu i Franki Batelić u humanitarnoj akciji “Djeca leptiri trebaju krila” tako što nastupiti na istoimenom koncertu koji će se održati 15. lipnja s početkom u 20h na zagrebačkoj Šalati.

Prihod od prodaje karata, čija je cijena simboličnih 50 kuna, u cijelosti je namijenjen udruzi oboljelih od bulozne epidermolize – Debra.

– Veliko mi je zadovoljstvo da bar malim dijelom mogu pomoći u ovoj hvalevrijednoj kampanji za pomoć djeci leptirima iz udruge ‘Debra’. Dužnost je svakog čovjeka da pomogne svom bližnjem, bespomoćnima, bolesnima i onima kojima je podrška najpotrebnija. Iznos od 50 kuna zaista je ništa naspram samoga čina i onoga što će ta sredstva značiti radu Udruge Debra i oboljelima od bulozne epidermolize. Pobornik sam ovakvih transparentnih akcija gdje se na najbolji način može vidjeti ljudskost na djelu i razumjevanje za druge. Zato ne razmišljajte šta ćete raditi 15.6., dođite na koncert, budite i Vi dio ove akcije i upoznajte djecu leptire – poručio je mladi splitski pjevač.

Koža poput leptirova krila

Kampanju su zajednički s Udrugom “Debra” pokrenule tvrtke Procter & Gamble i Konzum, a svoj doprinos akciji dale su na način da je od svakog P&G proizvoda koji sudjeluje u akciji u Konzumovim prodavaonicama darovana jedna kuna za nabavu opreme. Oprema uključuje nužan automobil za potrebe prijevoza oboljelih od bulozne epidermolize, čija će se primopredaja izvršiti na koncertu, dok će ostatak prikupljenih sredstava biti utrošen na vrlo skupu i zahtjevnu rehabilitaciju djece leptira.

Bulozna epidermoliza teška je genetska bolest, čija je posljedica krhka i ranjiva koža poput leptirova krila. Djecu leptire i običan dodir može boljeti i stvoriti im novo oštećenje. Svakodnevnica za oboljele od te teške bolesti znači nove rane, nova previjanja, konstantnu bol, kirurške zahvate te stalnu ovisnost, pomoć, njegu i pratnju drugih, što utječe na život cijele obitelji. U Hrvatskoj ima 50 obitelji, čiji su članovi pogođeni tom bolešću, a prema statistikama se u prosjeku rađa jedno dijete leptir na 17.000 rođenih.