Koncertom završena kampanja za djecu leptire

Petar Ramljak i Tony Cetinski

Tekst:: B.A./Debra 6/16/2010 17:25

Tromjesečna humanitarna kampanja “Djeca leptiri trebaju krila”, koju su sa Udrugom Debra pokrenule tvrtke Procter & Gamble i Konzum, u utorak je završila istoimenim koncertom. Prikupljena sredstva su uručena predsjednici Udruge Debra, Vlasti Zmazek.

Na oduševljenje okupljene publike, svoj doprinos humanitarnoj kampanji “Djeca leptiri trebaju krila”, u prikupljanju sredstava za oboljele od bulozne epidermolize dali su glazbeni umjetnici bendovi Živa legenda i Zatvor čiji je bubnjar Petar Ramljak, i sam dijete leptir, Franka Batelić, Luka Nižetić, Neno Belan, Massimo i Tony Cetinski, kao i voditeljica programa na koncertu Iva Šulentić.

Od prodaje Procter &Gamble proizvoda iz Sensitive linije u Konzumovim dućanima, dakle odvajanje jedne kune od svakog prodanog proizvoda, za Udrugu Debra prikupljeno je 168 tisuća kuna. Iznos je iskorišten za kupnju neophodnog automobila Opel Zafira kao i za rehabilitaciju oboljelih od bulozne epidermolize. Ček na iznos od 100 tisuća kuna prikupljenih od prodaje ulaznica kao i ključeve automobila Vlasti Zmazek  uručile su Ivona Janjić, direktorica Sektora marketing u Konzumu i Martina Šafarić, Voditeljica marketinga za ključne kupce P&G-a za Hrvatsku i Sloveniju. Tih 100.000,00 kuna namjenjeno je podršci za funkcioniranje Udruge Debra, održavanju stana u kojem odsjedaju djeca leptiri i njihove obitelji kada iz drugih gradova dolaze na liječenje u Zagreb te za podršku obiteljima oboljelih.

U Hrvatskoj 50 obitelji s djetetom leptirem

– Mi u Udruzi Debra smo veoma zahvalni svim sudionicima humanitarne kampanje ‘Djeca leptiri trebaju krila’, posebno tvrtkama P&G i Konzum, izvođačima koji su nastupili na koncertu kao i svim ljudima koji su pokazali razumijevanje i suosjećanje za oboljele od ove teške bolesti. Nadam se da ćemo i ubuduće postizati ovakve rezultate – izjavila je Vlasta Zmazek.

Bulozna epidermoliza teška je genetska bolest, čija je posljedica krhka i ranjiva koža poput leptirova krila. Djecu leptire i običan dodir može boljeti i stvoriti im novo oštećenje. Svakodnevnica za oboljele od te teške bolesti znači nove rane, nova previjanja, konstantnu bol, kirurške zahvate te stalnu ovisnost, pomoć, njegu i pratnju drugih, što utječe na život cijele obitelji. U Hrvatskoj ima 50 obitelji čiji su članovi pogođeni tom bolešću, a prema statistikama se u prosjeku rađa jedno dijete leptir na 17.000 rođenih.