Zagreb u Splitu ostao bez polufinala kupa

Autor: Boris Matijašević 12/9/2009 20:05

Nogometaši Zagreba ipak se nisu uspjeli plasirati u polufinale Kupa. U uzvratnoj četvrtfinalnoj utakmici Hajduk je na Poljudu bio bolji i pobijedio sa 4:1 (1:0). Iako su u najavi utakmice iz tabora zagrebaša dolazili optimistični tonovi, događaji na terenu pokazali su da je optimizam bio neosnovan.

Zagreb je na Poljud stigao sa 0:0 iz prve utakmice te najavom kako će napasti Splićane s ciljem postizanja pogotka. No, početak i cijeli prvi dio utakmice protekli u znaku domaće momčadi, koja je u vodstvo došla u 39 minuti pogotkom Tičinovića.

U drugom poluvremenu ista slika. Hajdukovci su odmah krenuli u napad, što im se isplatilo već u 53. minuti kada je Tičinović na dodavanje Čopa postigao svoj drugi pogodak. Samo pet minuta kasnije kapetan Andrić iz slobodnog udarca sa 25 metara od vratnice pogađa za 3:0 i definitivnu potvrdu hajdukovog prolaska u polufinale Kupa.

Zagreb se tek tada otvorio. Stisnuli su zagrebaši hajdukovce, i kao plod tog pritiska došao je Jurendićev pogodak za 3:1 u 70. minuti. No, Zagrebova je nada kratko trajala. Već u 74. minuti Ibričić zabija za konačni rezultat utakmice. Imali su Splićani prigodu i za peti pogodak. U prvoj minuti sudačke nadoknade dosuđen im je kazneni udarac, no Ibričić je s bijele točke pogodio gredu.

Nakon što su ispali iz Kupa, zagrebašima ostaje da se do početka proljetnog dijela prvenstva što bolje pripreme kako bi se odmaknuli od zone ispadanja. Ne sumnjamo da će u tome i uspijeti.