Zagreb Winter Cup preselio u Jelkovec, brojni favoriti napustili natjecanje

Peto izdanje MC Plus Zagreb Winter Cupa, najjačeg ženskog futsal turnira u regiji, došlo je do svoje završne faze. Tako je turnir u nedjelju preselio u SD Jelkovec gdje je odigrana većina četvrtfinalnih utakmica

U prvoj utakmici četvrtfinala HEP ženskog futsal turnir ždrijeb je spojio dva favorita, ŽMNK MC Plus DC Grzela Futura Dental i Meteora Produkciju. U vrlo izjednačenoj utakmici prvi zgoditak pao je u četvrtoj minuti. Na asistenciju Ivane Stanić loptu u mrežu posprema Andrea Valušek za vodstvo MC Plusa. No samo minutu poslije toga sjajan odgovor s druge strane kada Sara Klarić snažnim udarcem s 15-ak metara vraća stvari na početak. Prilike su se redale na obje strane, ali golova više nije bilo. Nekada su se ispriječile odlične vratarke Lerotić i Sabo, a nekada vratnice. Tako su nakon 30 minuta o sudbini prvog polufinalista odlučivali šesterci u kojima su spretnije bile djevojke iz MC Plusa te su tako i ove godine došle do polufinalne faze Zagreb Winter Cupa.

''Jako sam zadovoljna i ponosna na svoje djevojke. Mislim da smo se stvarno junački borile. Znamo kakva je ekipa MC Plusa, od početka smo znale što nas čeka, a isto tako one znaju da im možemo konkurirati. Nadale smo se da ćemo utakmicu riješiti puno ranije. Dosta smo dobro stajale na terenu, pogotovo prvo poluvrijeme, ali nismo to uspjele iskoristiti do kraja. Budući da sam osvojila prvi Zagreb Winter Cup s ekipom CR7, mogu reći da je konkurencija na turniru sve jača. Ovaj turnir je jedan od najboljih i najorganiziranijih u regiji što se ženskog futsala tiče i jako nam puno znači'', izjavila je Sara Klarić iz ekipe Meteora Produkcija.

''Moram čestitati suparnicama na fer i korektnoj borbi. S ekipom Meteore smo dobro upoznate, nedavno smo u Prvenstvu Hrvatske s njima također odigrale neodlučeno. Sreća nas je ovaj put pomazila i idemo dalje, nadam se do finala. Meni je Zagreb Winter Cup najdraži turnira upravo zato što ima duh, dolaze ekipe iz drugih zemalja što samo govori o jačini turnira. Imala sam ga prilike osvojiti dva puta s različitim ekipama, ali treći put bi bilo još slađe'', iskreno je rekla Gabrijela Gaiser iz ŽMNK MC Plus DC Grzela Futura Dental.

Drugu utakmicu četvrtfinala odigrale su djevojke Stomatološkog centra Flegar Splat, ekipe koja je sastavljena od igračica MNK Alumnus, i drugog sastava ŽMNK MC Plus Sveta Nedelja. Intenzivna utakmica otišla je na stranu SC Flegar Splat u 14. minuti kada je Žagar uputila precizan udarac prema protivničkom golu. Pobjedu je u 26. minuti potvrdila Brkić. Tako se rezultatom 2:0 ekipa SC Flegar Splat pod iskusnim vodstvom trenera Ungarova plasirala u polufinale.
''Bilo je dosta naporno. Nedostaje nam par igračica, ali se nadam da ćemo se kompletirati do polufinala i
da ćemo još bolje igrati. Još nam je gorak okus od prošle godine kada smo u finalu izgubile na penale. Zato ove godine imamo poseban motiv da osvojimo ovaj turnir. Mislim da je sjajan prije svega zbog čistih futsal pravila. Uvjeti su dobri. Drago nam je što smo stigli tu u Jelkovec jer ovdje posebno volimo igrati'', izjavila je Marija Žagar iz pobjedničke ekipe Stomatološki centar Flegar Splat.

REZULTATI ČETVRTFINALA – ŽENE
ŽMNK MC Plus DC Grzela Futura Dental – Meteora Produkcija (žene) 3:2 (1:1) (Valušek ; Klarić)
Stomatološki centar Flegar Splat – ŽMNK MC Plus Sveta Nedelja II (žene) 2:0 (Žagar, Brkić)

Petak, 11. 01.
No Name – Sind (SRB)
KMN Slovenske Gorice (SLO) – Graničar Feniks
A osim utakmica ženskog turnira, u sklopu Zagreb Winter Cupa igraju se i utakmice mlađih muških kategorija. Najmasovniji turnir otvorenog na ovim prostorima u uzrastima U-17, U-19 i U-21 još jednom je pokazao kako na njemu nema favorita. Naime, mnogi tzv. papirnati favoriti, oprostili su se od natjecanja, a četvrtfinale je bilo kobno i za branitelje naslova u U-21 kategoriji.

REZULTATI ČETVRTFINALA U-21
Caffe bar M&B – Škvadra 6:2 (Mlinarić 2, Kanceljak, Hoić, Turk, Masten ; Jazvić 2)
MNK MC Plus DC Grzela Futura Dental – Sobe Apartmani Zagreb 1:3 (Stipić ; Halužan 2, Progovečki)
Pudić prijevoz IM-Moto – Posljednji boemi 2:1 (1:1) (Klarić, Pasariček)
Sliky i prijatelji – Niskogradnja Veverec 3:2 (1:1) (Bobek, Jedvaj)