Zagreb protiv CSKA pao u posljednjoj dionici

Tekst:: A.P. 12/8/2011 11:15

U osmom kolu košarkaške Eurolige Zagreb Croatia osiguranje gostovao je kod najjače ekipe skupine B, moskovskog CSKA. Bez Kasuna i Mulaomerovića nisu se imali previše čemu nadati. No, pružili su odličan otpor, vodili i u prvoj i u trećoj dionici utakmice, ali širina klupe i kvaliteta domaćina došla je do izražaja u završnoj četvrtini utakmice, koja je odlučila pobjednika.

Treća dionica u potpunosti je pripala košarkašima Zagreba (17:24), koji su iskoristili lagano opuštanje domaćina. Vukao je Simon, ‘raspucao’ se Heytvelt (3/3 za tricu u trećoj četvrtini) s dalekometnim ubačajima pa Mravi u 29. minuti utakmice ponovno dolaze u vodstvo (57:58). Na parket su se u završnici te četvrtine morali vratiti i najbolji igrači moskovskog sastava, a upravo tricom jednog od njih, Šiškauskasa, CSKA ipak zaključuje treću dionicu utakmice vodstvom 60:58.

Nakon te sjajne treće četvrtine u kojoj su okrenuli -12 (34:46), te u posljednjih deset minuta ušli s tek dva peona zaostatka (58:60), košarkaši Zgareba nisu dobro odgovorili na zonsku obranu CSKA, dočekavši kraj na nerealno velikih -13 (74:87).

Zagreb CO su predvodili Kruno Simon s 21 poenom (4/6 za dva poena; 2/6 za tri) i pet asistencija te Josh Heytvelt, koji je ubacio 19 poena (3/5 za dva poena, 3/4 za tricu), a imao je i pet skokova. Sean May je ubacio 13 poena (šut za tricu 1/6, za dva 5/7). U redovima pobjednika Jamont Gordon je ubacio 18 poena, Krstić je zabio 14, ali je imao i devet skokova. Mejia je ubacio 13, dok je Šiškauskas zabio 11 poena.