Autor: samobor.hr 11/7/2014 15:21
Osim besplatnog pristupa internetu, kao dodatni sadržaj Autobusnog kolodvora nedavno je postavljena i specifična instalacija u prostoru, wi – fi interpretacija, koja posjetiteljima ukazuje na postojanje besplatnog pristupa internetu. To je ujedno i mjesto gdje se posjetitelji mogu fotografirati te putem smartphonea, tableta i sličnih uređaja dijeliti fotografije na društvenim mrežama.
S ciljem jačanja turističke ponude Grad Samobor se prijavio na Program poticanja slobodnog pristupa internetu u turističkim destinacijama Hotspot Croatia kojeg je objavilo Ministarstvo turizma Republike Hrvatske. Jedan od glavnih ciljeva Programa podizanje je konkurentnosti turizma Republike Hrvatske omogućavanjem korištenja besplatnog bežičnog pristupa internetu na turistički najfrekventnijim otvorenim površinama koje nude javne turističke sadržaje.
Postavljanjem nove wi – fi pristupne točke za besplatan pristup internetu na prostoru Autobusnog kolodvora Grad Samobor se svrstao uz bok hrvatskih turističkih gradova, a posjetitelji Samobora tako će imati brži i jednostavniji pristup turističkoj ponudi našeg Grada.