Održana 21. Smotra Sveučilišta u Zagrebu

Autor: Matea Knezović FOTO: PrtScr JabukaTV 11/18/2016 16:05

21. Smotra Sveučilišta u Zagrebu i ove godine  učenicima završnih razreda srednje škole približava programe pojedinih fakulteta, osim maturantima Smotra je namijenjena i aktualnim studentima koji žele nastaviti školovanje. Na Smotri ove godine sudjeluju 34 fakulteta. 

– Sveučilište u Zagrebu, kao najstarije u Hrvatskoj na kojem studira otprilike 50 % studenata javnih sveučilišta u Hrvatskoj, želi svim budućim studentima dati punu infomaciju. Naime, mladi se često za studiranje odlučuju prema modi, nekakvim nepotpunim infomacijama i onda studiraju nešto za što nisu spremni i onda budu nesretni cijeli život. Ovdje će dobiti punu, koncentriranu i kompetentnu informaciju – rekao je Damir Boras, rektor Sveučilišta u Zagrebu. 

Osim informacija o studijima budući studenti mogu saznati i kakav je studentski život u hrvatskoj metropoli. 

– Ovdje mogu saznati i kakav je studentski život u Zagrebu, kakvim se sve drugim projektima studneti tokom studija mogu baviti. To je primjerice bavljenje dobrotvnornim radom , znanstvenim projektima, kulturnim udrugama i tako dalje. Na taj način će doznati ono što ja svima tvrdim a to je da je studnetski život u Zagrebu lijep i dobro organiziran – dodao je Boras. 

Smotru Sveučilišta u Zagrebu, koje se ponovno plasiralo na listu 500 najboljih svjetskih sveučilišta poznatiju kao Šangajska lista, podržava i Grad Zagreb. 

– Puno se diskutira o sveučilištima i o Šangajskom listi, no ono što je najvažnije jest da je Grad Zagreb ponosan na svoje zagrebačko sveučilište. Ono nije samo najbolje, ono je i najkvalitetnije, ne samo u Hrvatskoj neso se usuđujem reći i u ovom dijelu Europe – izjavio je Ivica Lovrić, pročelnik Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport. 

Smotra je osim na informacije o studiju i studenstskom životu usmjrena i na informiranje o mogućnostima zapošljavanja, razvoja karijere i potrebama tržišta rada. Ovo potonje nekako najviše zanima mlade  jer često se, nažalost, dogođa da upisne kvote ne prate realne potrebe tržišta rada.