4. HNL: Radnik osigurao titulu prvaka!

Autor:: Vedran Tolić 6/1/2010 9:01

Napokon je i službena vijest da je Radnik prvak. Nakon slavlja u Poznanovcu kod INKOP-a, nogometaši trenera Darka Jozinovića osigurali su status prvaka i budućeg trećeligaša. Zahvaljujući pogocima Nikole Kovačevića gosti iz Sesveta stigli su do pobjede, dok je domaćin ‘osigurao’ ispadanje iz lige. Susret je ponudio zanimljiv nogomet, ali je ipak presudila gostujuća individualnost i veća ozbiljnost pristupu.

Uz riješeno pitanje na vrhu, poznati su klubovi koji napuštaju rang. Već otpisanoj Dobri i zabočkoj Mladosti nakon ovog kola su se pridružili INKOP i Ogulin. -.-Vedran Tolić-.-Baron (Tekstilac) pokušava doći do lopteStoga klubovi u posljednjih prvenstvenih 90 minuta ulaze bez ikakvih opterećenja. Najveći ‘pobjednik kola’ je Schiedel, koji je slavio nad Trnjem i osigurao ostanak u ligi, s obzirom da su se ostali rezultati poklopili.

Trnje pokleknulo kod Schiedela

Uz bok Radniku odmah dolazi Trnje. Druga pozicija već je osigurana, a poraz kod Schiedela nije pokvario nikakve planove. Iako su gosti poveli pogotkom Brčića, goropadni domaćin je preko Kresonje i Škudre preokrenuo rezultat za tri vrijedna boda. Pobjedom je Schiedel, kao što smo rekli, osigurao status četvrtoligaša, tako da je uslijedilo veliko slavlje nakon susreta. Što se tiče Zagrepčana, trener Boris Perković nakon gotovo pola godine je ubilježio poraz. Klub dugo vremena nije bio na stabilnijoj poziciji.

Za iznenađenje se pobrinuo Ogulin, koji je na domaćem terenu osvojio bod protiv ZET-a. Iako su nogometaši trenera Ivana Lušića odlično krenuli u susret i poveli Sopićevim pogotkom u prvoj minuti, domaćin je preko Omića izjednačio. Na kraju rezultatom nije bio nitko zadovoljan. Naime, Ogulin će napustiti ligu, tako da utjeha u vidu osvajanja boda protiv kluba s vrha baš i nije velika.

Tekstilac ‘razmontirao’ Dobru

U nikad lakšoj utakmici Tekstilac je slavio i postigao okruglih deset pogodaka. Susret je to koji smo pratili ovo kolo i nagledali se pogodaka. -.-Vedran Tolić-.-Detalj s utakmice Tekstilac vs. DobraGosti su doputovali s devet igrača, tako da još mogu biti sretni konačnim rezultatom. Već u 4. minuti Budić je ubacio s desne strane, a lijepim udarcem glavom s 8 metara je Rakuljić doveo Tekstilac do vodstva. U 18. minuti je Baron nakon ubačaja poentirao, dok je tri minute poslije Trampus postavio 3:0 na asistenciju Emmanuela. Do kraja poluvremena Tekstilac je postigao još tri pogotka, a posebno treba izdvojiti mladog Halilovića. Prvi je pogodak postigao nakon što je na 10 metar okrenuo dvojicu gostujućih igrača, a drugi kada je prekrasnim udarcem s 25 metara prebacio vratara.

Domaćin je u nastavku susreta malo stao, ali pogodaka nije nedostajalo. Na 7:0 povisio je mladi Budić u 56. minuti lijepim udarcem s 18 metara. Imao je Tekstilac u 62. minuti i jedanaesterac, koji je skrivio J. Salopek, ali je udarac Barona vratar obranio. -.-Vedran Tolić-.-Detalj s utakmiceU 71. i 73. minuti je Emmanuel, najbolji pojedinac na susretu, s dva pogotka okrunio odlično izdanje. Konačni rezultat postavio je Baron u 81. minuti svojim drugim pogotkom. Gosti su tijekom cijelog susreta imali dvije izglednije prigode, ali je obrana domaćina sve otklonila bez većih poteškoća. Za suca Filku ovo je bila ispitna utakmica, koju je odradio bez pogreške.

Trešnjevka slavljenički kod Sloge

Kolo je ponudilo dva zagrebačka derbija. Prvi se igrao na igralištu Kustošije, gdje je Sloga ugostila Trešnjevku. Gosti su lakše od očekivanog došli do uvjerljive pobjede i skoka na sedmu poziciju. Igra domaćina bila je sve samo ne dobra, stoga konačni rezultat i ne čudi. Drugi se derbi odigrao u Dubravi. Istoimeni domaćin je remizirao u susretu protiv Ponikvi. Sve važno odigralo se u prvih 45 minuta. Domaćin je poveo pogotkom Džajića, dok su gosti preko Vulineca poravnali rezultat. Na kraju nogometaši Ponikvi mogu biti zadovoljniji, s obzirom da se Dubrava nalazi na trećoj poziciji. Do kraja prvenstva je ostalo još naredno kolo i klubovi će nakon duge sezone otići na odmore. Neki sretno, a neki ne.

Rezultati 4. HNL, podskupina ”A”, 29. kolo:

INKOP – Radnik Legea 0:2, Ogulin – ZET 1:1, Dubrava – Ponikve 1:1, Zagorec – Ilovac 3:1, Sloga Gredelj – Trešnjevka 0:3, Schiedel – Trnje 2:1, Tekstilac Ravnice – Dobra 10:0, Mladost – Tondach 1:2.