3. HNL: Gorica preuzela prvo mjesto!

Trener Srećko Lušić

Autor:: Vedran Tolić, Foto:: Vedran Tolić 3/29/2010 8:41

Nije dugo trajala dominacija HAŠK-a na vrhu. Nogometaši s Pešćenice u ovom su kolu izvukli, s obzirom na ambicije, ”mršavih” 1:1 kod Grobničana. Mladi trener Damir Milinović još jednom je dokazao da ga čeka lijepa budućnost. Sastav Grobničana vodi više nego uspješno, a dokaz tome je trenutačna peta pozicija na prvenstvenoj ljestvici. Očito njegov suparnik Krešimir Sunara nije dovoljno kvalitetno pripremio igrače za susret. Uz talent treba imati i jaku psihu, a to ovaj vikend nije bio slučaj kod zagrebačke momčadi. Najave pred susret bile su velike, no samo je konačni rezultat važan.

Gorica iskoristila ponuđeno

Svoju prigodu za povratom na prvu poziciju spremno je dočekala Gorica. Na teškom gostovanju u Poreču, agresivnom igrom momčad iz Velike Gorice od početka se nametnula, a kao kruna svega je stigla i efikasnost. U 4. minuti je Bajto načeo mrežu Jadrana, tako da je bilo jasno da će na igralištu postojati samo jedna momčad – gostujuća. Pred kraj poluvremena, u 39. minuti, Sabljak povećava vodstvo i praktički potvrđuje pobjednika. U nastavku susreta Pek je rezultat povećao, a u sudačkoj nadoknadi Ereiz postavio konačnih 3:1 za goste. Inače treba reći da je trener Gorice Damir Petravić imao problema pri slaganju početnog sastava zbog mnogih izostanaka, ali na kraju je sve prošlo i više nego dobro.

Uvijek neugodna Crikvenica ponovno je potvrdila dominaciju na domaćem terenu. Ovaj vikend je žrtva bilo Vrapče. Pogotkom Kune u 70. minuti iz jedanaesterca domaćin je uknjižio tri boda, dok su gosti pognutih glava napustili igralište. Nakon pogotka je zagrebačka momčad stiskala u potrazi za izjednačenjem, ali napadači se nisu iskazali.

Lijepa nogometna priča iz Svetog Ivana Zeline ponovno je živa. Pobjedom nad Rudarom s 2:1 trener Srećko Lušić vratio je osmijeh na lica domaćih pristalica. -.-Vedran Tolić-.-Utakmice 3. HNL sve više oduševljavajuNo, treba biti realan pa priznati da je trenutačna peta pozicija realnost. Uigravanjem momčadi za iduću sezonu može se puno toga dobiti, stoga se naredna kola moraju iskoristiti što pametnije.

Špansko slavilo u derbiju začelja

U derbiju začelja Istra je poražena u Španskom od istoimenog domaćina s visokih 3:0. Pobjedom su nogometaši trenera Draženka Prskala potvrdili ispadanje istarske momčadi, ali ujedno sebi produžili nade za ostanak u ligi. Iako, s 13 osvojenih bodova, koji su dovoljni za pretposljednju poziciju, puno toga se treba posložiti da Špansko pobjegne iz zone za ispadanje. Ako ništa, pobjeda je nakon dugo vremena obradovala zagrebačku momčad.

Na Oboju je Maksimir ponovno prosuo bodove. U rezultatski važnoj utakmici, te imperativu pobjede, trener Željko Pakasin nije dovoljno dobro pripremio igrače. U susretu bez pogodaka najviše se istaknuo gostujući vratar, što će reći da je Maksimir napadao i pokušavao poentirati, no što to vrijedi kada su napadači Mazarekić i Milošević zakazali. Neki izvještaju također kažu da je glavni sudac Sokolić u svakom poluvremenu mogao svirati po jedan kazneni udarac u korist domaćina.

Maksimir se nalazi na 16. poziciji, s osvojenih 19 bodova, a ispred je Jedinstvo s šest više. Sve je realnije da će Maksimir napustiti 3. HNL, posebno iz razloga što društvo s Oboja u naredna tri kola čekaju tri vodeće ekipe. Krajnje je vrijeme za pomake. Tko zna, možda se trgnu protiv ekipa iz vrha. Istra sigurno ispada, Špansko je blizu tome, dok se treći putnik još uvijek traži.

Rezultati 3. HNL Zapad, 22. kolo: Rovinj – Novalja 0:0, Zelina – Rudar 2:1, Vrbovec – Nehaj 0:2, Maksimir – Orijent 0:0, Jadran – Gorica 1:3, Grobničan – HAŠK 1:1, Crikvenica – Vrapče 1:0, Jedinstvo – Medulin 1921 1:0, Špansko – Istra 3:0.