Uoči PSG-a ostvarili pobjedu u Srbiji

Autor: Ivana Šimac 12/4/2014 14:11

Rukometaši PPD Zagreb svladali su rukometni klub Vojvodinu u sklopu 13. kola SEHA Gazprom South Stream lige. Dvoboj hrvatskog i srbijanskog prvaka završio je pobjedom gostujuće momčadi rezultatom 23:28 (9:10). Za razliku od lani kada su nakon velike borbe slavili tek s pogotkom razlike, zagrebaši su ovoga puta lakše od očekivanog slomili otpor prvaka Srbije i tako stigli do osme ovogodišnje pobjede i 23. osvojenog boda.

Na put u Novi Sad trener hrvatskog prvaka Veselin Vujović nije vodio ozlijeđenog Domagoja Pavlovića, kao ni Lovru Šprema, Matea Lukačeca i Tea Čorića. Priliku da zaigraju u sportskoj dvorani Slana Bara, pak, dobili su Antonijo Kovačević, rekonvalescent Stipe Mandalinić, ali i najnovija akvizicija zagrebačkog  kluba – bosanskohercegovački reprezentativac Duško Čelica.

Trener Vujović utakmicu je otvorio sa sastavom Ivić – Kovačević – Horvat – J. Valčić – T. Valčić – Brozović – Stepančić. Susret su zagrebaši otvorili 6-0 obranom, dok je u fazi napada umjesto prekaljenog Tončija Valčića ulazio Sandro Obranović.

Utakmicu je obranom otvori Filip Ivić, a hrvatske prvake u vodstvo dovode Ilija Brozović s crte, Luka Stepančić iz kontre, odnosno Sandro Obranović iz polukontre. Obrana zagrebaša, koja pod trenerom Veselinom Vujovićem postaje zaštitni znak hrvatskog prvaka, još jednom je bila na visokoj razini pa je tako srbijanski prvak u uvodnih deset minuta poentirao tek u dva navrata, razornim šutom izvana iskusnog Serga Datukashvilija.

Nažalost, rukometaši PPD Zagreba opet su se mučili s napadom pa je tako u prvih 12 minuta postignut tek jedan pogodak (Brozović) na postavljenu obranu Vojvođana. U 13. minuti, nakon što mu je povratnik u redova srbijanskog prvaka Miro Kocić skinuo kontru jedan na jedan, iz igre je izašao Luka Stepančić a zamijenio ga je Mario Vuglač. Već minutu kasnije Vuglač je zaradio isključenje nakon što je oborio na pod rukometaša Vojvodine Vuka Lazovića.

U 20. minuti, pri vodstvu PPD Zagreba rezultatom 5:6, za prvaka Hrvatske i službeno je debitirao Duško Čelica koji odmah po ulasku u igru, nakon što je Filip Ivić svojom šestom obranom izbezumio krilnog igrača Vojvodine Filipa Marjanovića, iz polukontre postiže pogodak.

U 24. minuti Filip Marjanović je, nakon isključenja Leona Šušnje, ipak nadmudrio s krila Filipa Ivića i zabio za rezultat 6:7. Bio je to, zanimljivo, prvi pogodak domaćina koji nije postigao Sergo Datukashvili.

U prvom poluvremenu minute za PPD Zagreb upisali su još i Lovro Mihić koji je zamijenio Antonija Kovačevića, Leon Šušnja koji je u obrani odmijenio Tončija Valčića, odnosno Luka Raković koji je ušao posljednjih pet minuta umjesto kapetana Zlatka Horvata.

Nakon 30 minuta u kojima smo, između ostalog, vidjeli sjajnu obranu zagrebaša, debi Duška Čelice i simultanku Serga Datukashvilija, rezultat je glasio 9:10 u korist hrvatskog prvaka.

Nastavak rukometaši PPD Zagreba otvaraju u sastavu Ivić – Raković – Kovačević – J. Valčić – Čellica – Stepančić – Šušnja.

Drugo poluvrijeme svojim trećim pogotkom otvorio je Duško Čelica, a na prvi napad Vojvodine svojom osmom obranom odgovara Filip Ivić. Za seriju 3:0 s dva vezana pogotka pobrinuo se potom Luka Stepančić, a u 35. minuti prvi pogodak za Vojvodinu u nastavku utakmice postiže Zoran Nikolić.

Minutu kasnije isključen je upravo Nikolić nakon što je povukao Čelicu za ruku pri pokušaju šuta. Pojačanje PPD Zagreba uz bolnu je grimasu napustio parket, a cijela scena neugodno je podsjetila na tešku ozljedu Domagoja Pavlovića u utakmici Lige prvaka protiv Bresta.

U 40. minuti, pri vodstvu PPD Zagreba 11:16, trener vojvodine Đorđe Ćirković pozvao je minutu predaha ne bi li smirio svoju ekipu koja je u nastavku ušla dosta nervozno i kojoj je nakon samo deset minuta igre u drugom poluvremenu prijetio rezultatski potop. Ono što je u prvih 30 minuta za Vojvodinu značio Datukashvili, to je u nastavku utakmice radio Zoran Nikolić. Mladi kružni napadač srbijanskog prvaka do 45. minute postigao je šest pogodaka i tako je preskočio Datukashvilija na prvom mjestu ljestvice strijelaca.

Minuta predaha srbijanskog prvaka urodila je plodom po domaćina, jer je mini pritiskom i pogotkom Strahinje Stankovića iz kontre u 46. minuti Vojvodina stigla do zaostatka od pogotka razlike (17:18). Minutu kasnije u gotovo preslikanoj kontri imao je Stanković priliku i poravnati rezultat, ali je iz još jedne kontre pogodio vratnicu Ivićeva gola.

Bila je to, kako se kasnije pokazalo, zadnja prilika Vojvođana da vrate neizvjesnost u utakmicu. Zagrebaši su nakon toga ponovno zaigrali čvršće u obrani te su s nekoliko lakih pogodaka Horvata i Kovačevića u 50. minuti stigli do plus četiri (17:21). U 52. minuti nakon šest mjeseci izbivanja u Zagrebovu je dresu na službenoj utakmici istrčao Stipe Mandalinić. Sedam minuta kasnije svojim poznatim, topovskim šutom izvana Stipe Mandalinić nakon više od pola godina upisao se u listu Zagrebovih strijelaca.

Nakon 60 minuta sjajnog rukometa u sportskoj dvorani Slana Bara u Novom Sadu rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb svladali su rukometaše Vojvodine rezultatom 23:28 (9:10).

Rukometaše Prvog plinarskog društva Zagreb u utorak, 09. prosinca očekuje dvoboj 08. kola EHF Lige prvaka u kojemu u Areni Zagreb s početkom u 18.30 sati očekuje dvoboj s francuskim Paris Saint Germainom.