Šparta i NUR uvjerljivi; sve napetije na dnu

Ni stimuliranje premijama ne pomaže zagrebačkom prvoligašu Poletu iz Svete Klare

Autor:: Vedran Tolić, Foto:: Vedran Tolić 3/9/2010 9:21

U 1. Zagrebačkoj nogometnoj ligi ništa novo. Favoriti su u 14. kolu uvjerljivo slavili, dok su ekipe s dna prvenstvene tablice krenule dosta loše. Prvoplasirana Šparta Elektra bila je bolja od Save, dok je drugoplasirani NUR slavio nad Mladosti iz Buzina. U obje utakmice je bio identičan rezultat od 3:0.

Iako je ovo bilo tek prvo proljetno kolo, očito je da će Šparta (33 boda) i NUR (32 boda) voditi borbu sve do posljednjeg kola. Ipak, ne treba otpisati ni Kustošiju, koja ima tri boda manje od Šparte i željno čeka svoju priliku za preuzimanje vrha. Spomenute tri ekipe stoga čeka naporan period, u kojem se moraju pokazati u što boljem svjetlu.

Hrvatski Leskovac potopljen u Kustošiji

Uz borbu za vrh prvenstvene tablice, na dnu je i više nego zanimljivo. Fenjeraš Hrvatski Leskovac doživio je potop na gostovanju kod Kustošije. Naime, konačnim rezultatom od 5:0 trener Hrvatskog Leskovca Ante Jurjević nikako ne može biti zadovoljan. No, jedan detalj pomalo je čudan. U period od desetak minuta Kustošija je postigla čak četiri pogotka i tako ”gurnula u ponor” goste. Pad koncentracije neoprostiv je, pogotovo u ovakvim susretima, tako da je to segment na kojem moraju poraditi u Hrvatskom Leskovcu. Također, realno je bilo za očekivati da će Kustošija slaviti, ali ne baš i s pet pogodaka.

Polet iz Svete Klare pridružio se Hrvatskom Leskovcu što se tiče poraza, ali i pogodaka u vlastitoj mreži. Naime, nogometaši trenera Antuna Didakovića poraženi su s visokih 4:1 od Ivanje Reke i na ovaj način su dali do znanja da će se očito boriti za opstanak u prvom dijelu. Iako se sve više spominju i premije u klubu iz Svete Klare, očito je da se mora dogoditi pravo čudo da se promijeni situacija. Prvenstvenih kola, ujedno i vremena, bit će sve manje, tako da je krajnje vrijeme da Polet proigra.

Dinamo izvukao bod Concordiji

Najbolje od svih ekipa s dna prošao je Dinamo iz Odranskog Obreža. Naime, na domaćem terenu ugostili su Concordiju i ubilježili remi rezultatom 1:1. Susret je odigran pred 250 gledatelja, čime se ne mogu pohvaliti ni neki naši prvoligaši (Croatija iz Sesveta ovo kolo igrala je protiv Međimurja pred 150 gledatelja, op. a.). Dinamo je poveo pogotkom Pršira iz najstrože kazne u 12. minuti, a rezultat je u nastavku poravnao A. Marić. Inače, gosti, predvođeni trenerom Draženom Lozićem, tijekom susreta uputili su samo jedan udarac na vrata domaćina, a i taj jedan je bio dovoljan za osvajanje boda.

U 14. kolu je postignuto čak 26 pogodaka u sedam susreta. Točnije, po susretu je postignuto 3,7 pogodaka. Također, od mogućeg 21 boda, gosti su osvojili svega dva. Efikasno je počelo, a vidjet ćemo hoće li slabije ekipe uspjeti konsolidirati svoje redove, s ciljem da prime što manje pogodaka u vlastitoj mreži.

Rezultati 1. Zagrebačke nogometne lige, 14. kolo:

Dinamo (OO) – Concordia 1:1, Kustošija – Hrvatski Leskovac 5:0, Ivanja Reka – Polet (SK) 4:1, Jarun – Omladinac 2:0, Prečko – Sesvetski Kraljevec 3:3, NUR – Mladost (B) 3:0, Šparta Elektra – Sava (Z) 3:0.