SP U18 hokej: Hrvatska – Island 5-4

Press materijal

U neizvjesnoj utakmici, prepunoj preokreta, Hrvatska je nakon izvođenja penala pobijedila Island 5-4 (1-2, 2-0, 1-2, 0-0, 1-0) i osigurala dodatna dva boda.

Island je momčad koja je do sada bila bez osvojenog boda i bez pobjede, ali su odigrali utakmicu turnira. Bili su iznimno brzi i to je zadavalo dosta problema našoj momčadi kroz cijelu utakmicu.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu, već u 4. minuti na asistenciju Patrika Dobrića, gol postiže Leo Selitaj. No, u situaciji kada Marin Joja dobija pak u nogu i ostaje ležati na ledu, a sudac ne zaustavlja igru, Islanđanin Gunnar Arason u 9. minuti izjednačuje. Svega pet minuta kasnije, Arason zabija i drugi put, ali uz malu pomoć hrvatskog golmana Domagoja Trohe kojem je pak ispao iz ruke.

I drugu trećinu je Hrvatska otvorila golom. U 22. minuti izjednačujući gol za 2-2 postiže Dominic Rene Čanić, a oporavljeni Marin Joja se upisuje na listu strijelaca u 33. minuti za novo vodstvo Hrvatske od 3-2.

Treća trećina pružila je dosta uzbuđenja i preokreta. Islanđani u 51. minuti izjednačuju na 3-3 u 51. što je očigledno unijelo nervozu u hrvatsku igru. Uslijdila su dva isključenja hrvatskih hokejaša – u 52. minuti isključen je Ivan Belina, a u 53. Sven Paulović. Islanđani koriste prednost i zabijaju za vodstvo od 4-3. No, minutu kasnije ponovo preokret. Hrvatski junior Dominic Rene Čanić u 56. minuti postiže svoj drugi pogodak na utakmici i rezultatom 4-4 Hrvatskoj osigurava produžetke koji su završili bez pogodaka pa su uslijedili penali.

Pobjednika smo saznali tek u osmom raspucavanju, a na oduševljenje 1000 gledatelja gol je postigao Patrik Dobrić.

– Nakon dana odmora, dečki su izašli iz tempa i to se danas vidjelo. Dosta smo se mučili, ali i vraćali u utakmicu. Imali smo 4 prečke, a i suci su donijeli nekoliko upitnih odluka. No, i Islanđani su se muški potukli pa je sve to odredilo našu igru. Troha je bio izvrstan i najvažnije je da smo uzeli ta dva boda. U srijedu igramo s Kinom i nadam se da ćemo opet uspostaviti svoju igru – rekao je poslije utakmice glavni trener Alan Franjković.

Odigrana su još dva susreta. Srbija i Nizozemska odigrale su neizvjesnu utakmicu koja je u regularnom dijelu završena rezultatom 4-4. Minutu prije kraja produžetka za konačnih 5-4 zabija Van der Genugten čime je Nizozemska osigurala trenutno treće mjesto na ljestvici.

Španjolska je nadigrala Kinu i pobijedila 7-3 (2-0, 2-1, 3-2) i trenutno je prva, ispred Hrvatske, zbog bolje gol razlike.

U srijedu Hrvatska igra s Kinom u 20:00 sati, Nizozemska sa Španjolskom u 13:00 i Island i Srbija u 16:30 sati.