Medveščak ipak nije uspio iznenaditi Capitalse

Momčad Medveščaka: 'medvjedi' na okupu

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 10/10/2010 20:58

Medveščak je u Beču gostovao kod Vienna Capitalsa, a na tom terenu nikad nisu uspjeli slaviti, ali svi u redovima Medvjeda su se nadali da je ovo bio taj trenutak. No, u utakmicu su krenuli katastrofalno.

Do četvrte minute sve je izgledalo dobro, ali onda su Medvjedi primili pogodak, a strijelac je bio Marcel Rodman na asistenciju brat Davida Rodmana.

Negativni niz do kraja četvrtine nije se zaustavio. Tako su Medvjedi drugi pogodak primili već u osmoj minuti, a ovaj put strijelac je bio Francois Fortier, a asistent je bio Rafael Rotter.

Katastrofalna prva četvrtina u kojoj je Medveščak primio čak četri pogotka bila je kobna za daljnji tok susreta za goste iz ZagrebaNikako se igrači Medveščaka na početku utakmice nisu mogli snaći i samo 35 sekundi nakon drugog pogotka Medveščak je primio i treći, a strijelac je bio isti kao i kod drugog pogotka, Fortier, samo je ovog puta asistent bio Corry Larose.

Rabbit pogotkom ublažio katastrofalnu prvu trećinu

Do četvrtog pogotka publika u Beču je čekala samo tri minute. Naime, u 12. minuti utakmice za veliko vodstvood 4:0 pogodio je asistent kod trećeg pogotka, Larose, a njemu je asistent bio dvostruki strijelac Fortier.

Ipak su Medvjedi do kraja prve trećine uspjeli smanjiti rezultat na 4:1. Pogodak je postigao Wacey Rabbit u 17. minuti utakmice, a za pogodak mu je asistirao Thomas Guidarelli.

Ovo je bila jedna od najlošijih trećina Medvjeda u EBEL ligi i prava je sreća da se na odmor između trećina otišlo sa samo tri pogotka razlike za Viennu Capitals.

Početak druge trećine bio je loša kao i početak utakmice. Joel Prpich zaradio je isključenje zbog držanja, a to jedomaća momčad sjajno iskoristila i s igračem više preko Francoisa Boucharda, kojem je asistirao Rafael Rotter povećali su prednost na 5:1.

U dvije minute dva pogotka za smanjenje vodstva

No, kao da se nešto kod Medveščaka pokrenulo u drugoj trećini. U 30. minuti utakmice Rabbit postiže još jedan pogodak za naše hokejaše, a asistirao mu je Frank Banham. Tako su Medvjedi smanjili rezultat na 5:2, a samo dvije minute kasnije Medveščak je ponovno u igri. Naime, Marko Lovrenčić pogađa mrežu Adama Hauera i smanjuje rezultat na 5:3. Asistent kod ovog pogotka bio je Dominik Kanaet.

Mogli su Medvjedi doći i na samo jedan pogodak zaostatka da je John Hećimović bio malo precizniji. Izašao je sam ispred Hauera, ali je bio neprecizan i rezultat je ostao 5:3.

Rezultatom 5:3 završena je druga trećina i uoči posljednje dionice Medveščak se mogao nadati da je moguć i preokret na ovoj, za njih, na početku izgubljenoj utakmici.

Medvjedi ipak nisu mogli do potpunog preokreta

Međutim samo četiri minute su trebale domaćoj momčadi da dođe do pogotka u posljednjoj četvrtini. Rafael Rotter pogodio je za 6:3, a asistent mu je bio Fortier.

Pet minuta prije kraja utakmice Medvjedi preko Robbya Sandrocka dolaze do smanjenja vodstva na 6:4. Ovaj put asistent je bio Joel Prpich.

Iako se Medveščak pokušao približiti na samo jedan pogodak zaostatka to im nije pošlo za rukom, naprotiv, Philipp Pinter zabio je i sedmi pogodak za Capitalse.

Ovim porazom nastavio se niz u kojem Medveščak petkom pobjeđuje, a nedjeljom gubi utakmice