Dinamo očekivano izborio polufinale

Autor: Boris Matijašević 12/9/2009 20:04

Dinamo je očekivano prošao u polufinale Kupa. Nakon pobjede od 2.0 u prvoj utakmici odigranoj u Kostreni, plavi su i danas bili bolji od Pomorca i pobijedili sa 3:2 (2:1).

Zanimljivije i sadržajnije prvo poluvrijeme bolje su otvorili gosti. Batkoski je odlično pronašao Ivičića koji je, izbjegavši pažnji dinamove obrane zaobišao mladog vratara Picaka i zabio za 0:1. Dinamo tada kreće ozbiljnije te Kramarić u 29. nakon lijepog Sammirovog dodavanja izjednačava rezultat. U posljednjoj minuti prvog dijela Sammir je izveo korner , lopta je preletjela skroz na drugu stranu, gdje ju je dočekao Ibanez i udracem iz prve ‘žabicom’ prevario gostujućeg vrara.

U 57. minuti Kramarić je lijepo prošao po lijevoj strani, dao povratnu loptu na koju je natrčao Chago i sa desetak metara zabio za 3:1. Nakon trećeg pogotka plavi su se malo opustili, što u 69. koristi Nenadić i postavlja konačni rezultat. Dojma smo da su se nakon drugog pogotka gosti prestrašili mogućeg izjednačenja i iznenađenja na Maksimiru, pa nisu krenuli u napad. S druge strane dinamovci su čuvali loptu i čekali kraj utakmice. Bilo je nekih pokušaja, u prvom redu Mandžukića no bez prave opasnosti.

– Zadovoljan sam rezultatom, a još više činjenicom da mi se nitko od igrača nije ozlijedio. Znam, bilo je stvari koje zaslužuju kritiku, no iz korektnosti prema mojim igračima kojima je ovo već 32. utakmica ove jeseni, kritike ću izostaviti. Važno je da imamo dobru atmosferu uoči četvrtka i utakmice s Timisoarom – izjavio je nakon utakmice trener Dinama Kruno Jurčić.

Sve u svemu, bila je to gledljiva predstava, posebno u prvom dijelu. Epitet igrača utakmice pripao je Kramariću zbog pogotka i asistencije, a treba spomenuti angažiranu Mandžukićevu igru. Danas u ulozi kapetana, Mandžo se trudio, otvarao, uklizavao i pucao, no sve njegove udarce obranio je Pomorčev vratar Šegota. Gosti su se pak predstavili kao solidna momčad, koja nije slučajno na drugom mjestu Druge HNL i ozbiljni je kandidat za elitni razred hrvatskog nogometa.