1. ZGL: Hrvatski Leskovac iznenadio u Buzinu

Ni stimuliranje premijama ne pomaže zagrebačkom prvoligašu Poletu iz Svete Klare

Autor i foto:: Vedran Tolić 5/5/2010 10:54

Uz već riješeno pitanje na vrhu (Šparta Elektra), na dnu klubovi strepe. Kustošija i NUR s 43 osvojena boda dijele drugu poziciju, ali treba uzeti u obzir da u 4. HNL ulazi samo jedan klub. Jedan klub ispada, a fenjer je trenutačno u rukama Hrvatskog Leskovca, koji ima 18 osvojenih bodova. Bod više ima Polet, a niz od tri kluba koja će se boriti za ostanak zaokružuje Dinamo. Tri kluba zbijena su u isto toliko bodova razlike, tako da svako naredno kolo nosi naziv ‘kvalifikacijsko’. Blizu dna su Ivanja Reka, Mladost i Sesvetski Kraljevec, ali ipak još uvijek ne ‘gori pod nogama’.

Ekipe s vrha bez većih poteškoća

Na igralištu Pongračevo Šparta je slavila nad Omladincem i pet kola prije kraja ima prednost od 11 bodova u odnosu na Kustošiju. -.-Vedran Tolić-.-Detalj s utakmice 1. ZGLNogometaši trenera Slavena Batovanje odigrali su upravo onoliko koliko je bilo potrebno za bezbrižnu pobjedu. Nogometna ljepota izostala je, ali ipak su tri osvojena boda važnija. Statistički podaci idu u korist lideru. Šparta je postigla čak 47 pogodaka, a primila samo 8, što dovoljno govori o kvaliteti. Gosti iz Odranskog Strmca solidno su odigrali, ali za svladati lidera ipak treba daleko bolje izdanje.

Trećeplasirani NUR skoro je na Borovju iznenadio Dinamo. Gosti iz Odranskog Obreža odlučnije su ušli u susreta, a sve se isplatilo pogotkom Majdaka u 23. minuti. Ipak, umjesto da nogometaši trenera Darka Janječića iskoriste indiferentnost domaćina, sami sebe su pobijedili. Autogolom Šimira rezultat se izjednačio, a potom je NUR preuzeo dominaciju i uknjižio nova tri boda. Trener domaćina Mumin Hodžić nakon susreta bio je zadovoljan, jer su se njegovi nogometaši ipak u nastavku susreta probudili i opravdali ulogu favorita.

Sava nadoknadila dva gola razlike

Za iznenađenje kola pobrinuo se Hrvatski Leskovac na gostovanju kod Mladosti. Na travnatoj ljepotici Leskovčani su stigli do minimalne pobjede i produžili nade u ostanak u ligi. Očekivalo se bolje izdanje domaćeg sastava. Buzinjani posjeduju solidan igrački kadar, ali rezultati nikako da se pojave. No, gostujući strateg Ante Jurjević iskoristio je sve nedostatke domaćeg sastava i osvojio tri boda. Nogomet je nepredvidiva igra, a ovaj susret potvrdio je tvrdnju.

Debi na trenerskoj klupi Save za Krešimira Šamiju bio je polovično uspješan. Iako, treba uzeti u obzir da je Sava u proljetnom dijelu prvenstva skupila svega dva boda, tako da se na bod protiv Concordije može gledati optimistično. Susret je to koji smo ovo kolo pratili. U 14. minuti nakon izvedenog slobodnog udarca na 25 metara, Savić je na 14 metara okrznuo loptu, što je bilo dovoljno da prevari vratara Džajkića i dovede Concordiju do vodstva. -.-Vedran Tolić-.-Tomislav Kovačić (Omladinac)Nakon pogotka domaćin je pokušavao izjednačiti, ali je vratar Rimac u par navrata izvanrednim obranama spasio goste od pogotka, no u nastavku susreta je morao dva puta ići po loptu u mrežu.

Nakon izvedenog kornera s lijeve strane u 51. minuti, lopta je došla do druge vratnice, a tamo se najbolje snašao Bajrić i udarcem glavom povećao vodstvo. Ipak, Sava se trgnula i na kraju uspjela izjednačiti rezultat. Prvo je Kafka u 75. minuti poentirao nakon gužve na 10 metara, dok je gotovo identičan pogodak postigao Zorić sedam minuta poslije za konačnih 2:2. Gosti mogu žaliti zbog prosutog vodstva od dva pogotka, dok je domaćin slavljenički otišao prema svlačionicama nakon posljednjeg sučevog zvižduka. Napokon su navijači Save ‘Bank crew’ susret napustili zadovoljni.

Grubišić za pobjedu nad Poletom

Na igralištu Ivanje Reke gosti iz Jaruna osvojili su tri boda. Drugoplasirana Kustošija protutnjala je kroz Prečko. Dvama pogocima trener Tomislav Bolarić zadržao je drugu poziciju. Napeto je bilo u Sesvetskom Kraljevcu, gdje je istoimeni domaćin svladao Polet. Direktan sraz ekipa s dna pripao je u smiraju susreta Kraljevčanima. Domaća publika može biti zahvalna Grubišiću, koji je u 85. minuti postavio konačni rezultat od 3:2. Porazom je trener Poleta Antun Didaković uletio u nove brige.

Rezultati 1. ZGL, 21. kolo:

Ivanja Reka – Jarun 1:2, Prečko – Kustošija 0:2, NUR – Dinamo (OO) 3:1, Šparta Elektra – Omladinac (OS) 2:0, Sava (Z) – Concordia 2:2, Mladost (B) – Hrvatski Leskovac 0:1, Sesvetski Kraljevec – Polet (SK) 3:2.