1. ZGL: Derbi Kustošije i NUR-a bez pogodaka

Ni stimuliranje premijama ne pomaže zagrebačkom prvoligašu Poletu iz Svete Klare

Autor i foto:: Vedran Tolić 4/28/2010 8:43

Prvoplasirana Šparta Elektra prošla je neokrznuto kroz Odranski Obrež. Domaćin Dinamo pokušavao je iznenaditi favorita, ali bezuspješno. Pobjedom su nogometaši trenera Slavena Batovanje povećali bodovnu prednost u odnosu na Kustošiju za osam bodova. Treba napomenuti da još uvijek nisu pribrojena tri boda protiv Ivanje Reke, jer se čeka službena odluka ZNS-a. Ukratko, prvo je mjesto riješeno. Dinamu su bodovi bili potrebni za što sigurniji ostanak u ligi, a porazom zapravo nisu previše izgubili iz razloga što je bodove prosuo fenjeraš Hrvatski Leskovac.

U derbiju kola, odigranom između drugoplasirane Kustošije i trećeplasiranog NUR-a mreže su mirovale. Oba kluba imaju po 40 osvojenih bodova, no neodlučenim rezultatom samo je otežana eventualna borba za ugrožavanje Šparte. Iako se očekivalo da bi Kustošija mogla na domaćem terenu srušiti nogometaše trenera Mumina Hodžića, takvo što se na koncu nije dogodilo. Susret je ponudio izjednačen nogomet s obje strane, a napadači nisu imali svoj dan.

Hrvatski Leskovac poražen

Pred mnogobrojnim posjetiteljima Hrvatski Leskovac je razočarao. Nakon dobrog niza domaćina, negdje je moralo puknuti, a po njihovu štetu, to je bilo na susretu protiv -.-Vedran Tolić-.-Detalj s utakmice 1. ZGLSesvetskog Kraljevca. U 26. minuti na centru Jurjević-Škopinić i Špehar mirno su gledali prema lopti, a Bevanda je iskoristio priliku i poveo loptu, te probio po lijevoj strani i ubacio na drugu vratnicu, a tamo se najbolje snašao Novačić i poentirao za gostujuće vodstvo. Ipak, Leskovčani se nisu predavali. Dvije minute poslije korner je izveo Jurjević-Škopinić i poslao loptu na 10 metara, a u gužvi se najbolje snašao Livaja i izjednačio rezultat. Pogodak je motivirao igrače domaćina, ali je ubrzo kardinalnu pogrešku napravio vratar Paulić i zapravo odlučio pitanje pobjednika.

U 35. minuti Bevanda, jedan od boljih igrača na terenu, je izveo korner i poslao loptu na 2 metra, a vratar Paulić ulovio je loptu. No, svega sekundu poslije iz samo sebi znanih razloga ispustio je loptu i dodao je metar dalje za Novačića, koji s osmjehom na licu koristi ‘priliku iz snova’ i ponovno dovodi Kraljevčane do vodstva. Novo povećanje vodstva dogodilo se u 54. minuti, nakon brze gostujuće kontre i  Duvnjakova pogotka. Lijep potez, koji je izmamio aplauz publike, dogodio se u 62. minuti nakon što je Kovačić udarcem iz voleja s 18 metara poslao loptu milimetrima iznad grede. Posljednjih dvadesetak minuta susreta domaćin je igrao s čak četiri napadača, ali ni to nije bilo dovoljno za smanjenje rezultata.

Polet slavio kod Jaruna

Trener Poleta Antun Didaković pobjedom u gostima kod Jaruna pobjegao je fenjerašu Leskovcu na četiri boda. Ponovimo da samo jedan klub ispada. Uvjerljivom pobjedom od 3:0 gosti su vjerojatno iznenadili sami sebe. Buzinjani su doživjeli težak poraz kod Concordije. Naime, domaćin je s čak pet pogodaka torpedirao turopoljsku momčad. Na susretu u Ivanjoj Reki istoimeni domaćin je podijelio bodove s Prečkim.

Rezultati 1. ZGL, 20. kolo:

Jarun – Polet (SK) 0:3, Hrvatski Leskovac – Sesvetski Kraljevec 1:3, Concordia – Mladost (B) 5:1, Omladinac (OS) – Sava (Z) 4:1, Dinamo (OO) – Šparta Elektra 1:2, Kustošija – NUR 0:9, Ivanja Reka – Prečko 2:2.