Zagreb nakon drame protiv Zadra izgubio ABA ligu

Tekst:: A.P. 5/9/2012 10:08

U 13. kolu (za Zagreb zadnje ove sezone) domaće Lige za prvaka Zagreb je ugostio momčad Zadra. Utakmica je bila od velike važnosti za obje momčadi, Zagreb je morao pobijediti s više od 7 razlike, a Zadar pobijediti ili izgubiti s manje od sedam razlike, jer se odlučivalo o zadnjem sudioniku final four-a i igranju ABA lige slijedeće sezone.

Zagreb nažalost nije uspio, izgubio je nakon produžetaka 89:90. Mravi su odlično otvorili utakmicu, u 5. minuti igre su imali 16:5, ali nakon toga slijedi par vezanih grešaka i slabih šuteva, što je omogućilo Zadru brzo izjednačenje.

Do kraja četvrtine Zagreb se opet odvaja i četvrtinu završava s pet koševa prednosti, 21:16. Drugu četvrtinu utakmice Zagreb gubi svoj tempo i omogućava Zadru da preuzme vodstvo u utakmici, koje i drže do kraja poluvremena, ali Mravi ipak na odmor odlaze s minimalnim zaostatkom, 42:43. Nakon odmora Zagreb i dalje ne uspijeva nametnuti svoju igru i Zadar drži i povećava vodstvo.

U zadnjoj četvrtini Mravi se bude i serijom 12:0 i izjednačuju rezultat, 76:76, koji ostaje nepromijenjen do kraja utakmice i odlazi se u produžetke. Zagreb je imao priliku dostići potrebnu razliku na 89:85, ali su Markota i Simon bili neprecizni s pozicije za tricu, što je Zadar iskoristio i na kraju uzeo i pobjedu.

Najbolji u redovima Mrava su bili Damir Markota s 25 koševa i 10 skokova, Damir Mulaomerović s 16 koševa i 6 asistencija i Krunoslav Simon s 15 koševa i 8 skokova, dok su kod gostujuće momčadi to bili Goran Vrbanc s 27 koševa, Ante Delaš i Batur Ivan s po 11 koševa svaki.