Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 9/18/2011 10:14

Nakon 13 mjeseci odsustva sa stadiona Maksimir najvatreniji navijači Dinama, Bad Blue Boysi, ponovno su se ukazali na sjevernoj tribini.

Po prvi put nakon dugo vremena se mogla čuti pjesma na stadionu, a očito je to bio dodatni motiv za igrače koji su Varaždin ‘isprašili’ rezultatom 7:0.

>>>FOTOGALERIJU KORTEA BBB I NAVIJANJA NA SJEVERU MOŽETE POGLEDATI OVDJE<<<

Iako početak utakmice nije najavio ovakav razvoj događaja jer je Varaždin imao dvije dobre prigode, ali ih nisu iskoristili i Dinamo je vidio da nema šale te su krenuli igrati.

-.-Marko Mišćević / CROPIX -.-Ibanez dvostruki strijelac

Mrežu gostiju načeo je Nikola Pokrivač u 17. minuti utakmice nakon asistencije Krstanovića iako mislimo da je Krsta mislio pucati, ali nije dobro zahvatio loptu koja je došla do Pokrivača kojemu s pet metara nije bio problem svladati nemoćnog Krkleca.

I nakon pogotka Dinamo je dominirao i bio bolja momčad, a u 43. minuti Ibanez povećava vodstvo na 2:0. Slobodan udarac s 30-tak metara izveo je Ibanez koji, a Krklec je nespretno reagirao i lopta je ušla u mrežu za 2:0 vodstvo Dinama.

>>>FOTOGALERIJU S TERENA GDJE JE DINAMO NADIGRAO VARTEKS ČAK 7:0 MOŽETE POGLEDATI OVDJE<<<

U drugi dio nastavilo se s dominacijom Dinama. Tako je već u 47. minuti pogodio Beqiraj, a samo četiri minute kasnije i Dinamovo čudo od djeteta, Mateo Kovačić, koji je i protiv Varaždina bio sjajan.

Na 5:0 povisio je Ibanez svojim drugim pogotkom, a svoj prvijenac zabio je i Morales u 84. minuti za 6:0. Konačnih 7:0 postavio je Krstanović u posljednjoj minuti utakmice.

Varaždin ili Varteks?

Za kraj jedan propust Dinama. Naime, cijelo prvo poluvrijeme na semaforu je pisalo da Dinamo igra protiv Varteksa i uz to je bio priložen nekadašnji klupski grb Varteksa. U drugom poluvremenu grb je zamijenjen, ali ime Varteks u Varaždin nije promijenjeno.

U Dinamu će morati pripaziti na ovakve sitnice jer baš ovakve sitnice čine klub europskim.