Romi bez problema savladali Gradsku skupštinu

Autor:: Stjepan Marković 2/27/2010 16:28

-.-Photo: Sanjin Strukić/PIXSELL -.- Utakmici je predhodilo prigodno fotografiranje i razmjena poklonaReprezentacija Roma Hrvatske savladala je ekipu Gradske skupštine 8:7 u revijalnoj malonogometnoj utakmici koja je igrana pod motom ‘Loptom protiv diskriminacije, rasizma i siromaštva’.

Iako bi se iz rezultata moglo zaključiti da je bilo riječi o ravnopravnoj borbi, situacija na terenu je bila bitno drugačija. Reprezentacija Roma je od početka do kraja utakmice kontrolirala igru.

Romska reprezentacija bila je uigranija, dok su skupštinari imali problema sa sastavljanjem momčadi.

Naime,  svoju ekipu htjeli su pojačati s Robertom Prosinečkim i Davorom Šukerom, no to im nije pošlo za rukom. Zato su se u njihovoj ekipi našle tri zastupnice SDP-a: Nura Ismailovski, Ivana Mlinar Horvat i Melita Mulić.

Romi su bez problema vodili već u prvom poluvremenu s 6:0

Sama utakmica i rezultat su bili u drugom planu, budući da je osnovni cilj ovog susreta bio odaslati političku poruku. Ceremonija otvaranja utakmice trajala je punih 15 minuta jer je bilo puno fotografiranja i razmjene prigodnih poklona.

-.-Photo: Sanjin Strukić/PIXSELL -.- Zajednička fotografija prije utakmiceZadatak da izvede početni udarac pripao je Romkinji u dresu Gradske skupštine Nuri Ismailovski, koja ga je izvela čak tri puta. Prvi puta sudac nije bio dao znak za početak utakmice, a drugi pokušaj je propao jer se Boris Šprem zapričao s Ramom Delićem, jednim od izbornika romske reprezentacije.

Romska reprezentacija je dominirala terenom bez većih problema te je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 6:0.

U početku se u momčadi Skupštine rastrčanošću najviše se isticao HSS-ovac Siniša Markulin. U drugom poluvremenu Romi se smilovali skupštinarima te im pustili da ih rezultatski sustignu.

U  ‘trećem poluvremenu ‘zaigrali’ su tamburaši i švedski stol

Nura Ismailovski prošetala se s loptom pored statične reprezentacije svojih sunarodnjaka te im zabila prvi gol. Uskoro je ekipa Skupštine na sličan način postigla još nekoliko pogodaka s tim su suci dva puta za pogotke koje su postigle zastupnice davali dva boda.

-.-Photo: Sanjin Strukić/PIXSELL -.-Početni udarac izvela je Nura IsmailovskiNa tribinama se okupilo oko 50 gledatelja koji su dobacivanjem od zastupnika tražili angažiranju igru.

Poslije utakmice Romska reprezentacija, koja je u ovom susretu bila domaćin, pozvala je svoje protivnike na ‘treće poluvrijeme’, na kojem su ih čekali tamburaši i švedski stol.

Nakon utakmice Igor Rađenović je izjavio kako su se loše pripremili za ovaj susret te da će iduće godine biti spremniji.

Boris Šprem je priznao da nije neki nogometaš te da je nogomet zadnji put igrao dok je išao u srednju školu.

Nura Ismailovski je kazala kako je bila u najboljoj situaciji od svih sudionika utakmice jer nije mogla izgubiti, budući da je i Romkinja i gradska zastupnica.

– Zastupica sam, ali moje srce pripada Romima – rekla je Ismailovski i na kraju priznala da nogomet nije njezin sport, dodavši kako ga je igrala dok je bila mlađa, dok se sad redovito bavi plesom.