Raymond: Bio je to playoff susret pun emocija

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 12/5/2011 10:13

Medvjedi su i dalje neustrašivi. Peta pobjeda u nizu, i dalje drugo mjesto na EBEL ljestvici, ali i ponovo odlična predstava u Ledenoj dvorani Doma sportova protiv Vienna Capitalsa. Naime, Capsi su i u 28. kolu iz Ledene otišli praznih ruku. Zagrebački ledeni dečki nisu dopustili nikakvo iznenađenje, već su nastavili igrati kao i do sada. Istina, nije palo pet golova. Ali i tri (3:1) su bila sasvim dovoljna da uzmu dva boda.

Prve minute već su dale naznaku da će ovo biti dinamična, čvrsta i zanimljiva utakmica do samog kraja, da bi se u sedmoj nakon nekoliko odličnih prilika Franka Banhama, Ryana Kinasewicha i Joela Prpica, ipak jedna pretvorila u pogodak. Andy Sertich proslijedio je pak do Kinasewicha koji ga je s par metara pospremio iza leđa Reinharda Divisa. Iako su do kraja prve trećine zagrebački oklopnici imali četiri powerplaya, a u jednom trenutku i dva igrača više, ipak je prva trećine završila 1:0.

– Vienna je krenula čvrsto. Mislim da ih nisam još do sada vidio da igraju tako dobro, unijeli su neke sitne promjene u igri, naročito u neutralnoj zoni. Kristan je bio jako dobar u prvoj trećini, a posljednju smo najbolje odigrali. U posljednjih tridesetak minuta igrali smo agresivno – prokomentirao je trener Marty Raymond.

U drugoj su napravili još veći pritisak nad igračima Vienne što je u 29. rezultiralo još jednim pogotkom. Dvominutnu kaznu Phillipa Pintera i asistenciju Grega Daya odlično je iskoristio Vjačeslav Truhno koji je ”zakucao” pak u gornji kut Divisove mreže. Tri minute kasnije, kada se Saša Martinović nalazio na klupi za kazne, gosti su došli do svog prvog gola (Francois Fortier).

– Utakmica je lako mogla otići u produžetak. Na ledu smo vidjeli dva dobra hokejaška kluba koja su se borila do posljednjih minuta. Vjerujem da je susret bio jako zanimljiv za gledanje, prožet emocijama s obje strane. Bila je to playoff utakmica -rekao je Raymond.

Posljednja trećina nije bila ništa manje zanimljiva. Nakon što su se obranili s dva igrača manje u 52. minuti, Medvjedi su ubrzo postigli i svoj treći pogodak koji je priznat poslije pregledavanja snimke. U strijelca se upisao Greg Day.

– Kao što je i trener već rekao, ovo je svakako bila jako zanimljiva utakmica za gledanje. Mislim da je ključan trenutak bio u posljednjoj trećini kada je bilo pet na tri. Tada smo odradili dobar posao i obranili se. Vjerujem da smo nakon toga preuzeli potpunu kontrolu nad njima – kazao je Truhno.

Medvjedima je ovo 12 pobjeda u posljednjih 13 utakmica.

– Naravno da možemo izgubiti. No, Marty nas stalno gura. Čak i ako pobjeđujemo, na treninzima radimo naporno – zaključio je Truhno.

U utorak 06. prosinca igrače Medveščaka očekuje gostovanje kod aktualnih prvaka Red Bull Salzburga.