Prvi poraz Dinama na pripremama; Slask slavio 1:2

Tekst:: A.P. 7/2/2011 21:00

Nogometaši Dinama doživjelu su svoj prvi poraz na pripremnim utakmicama, a bolji od njih rezultatom 1:2 bio je Slask Wroclaw.

Iako je Dinamo krenuo s udarnom postavom, koja bi se trebala suprostaviti Neftchiju, ipak su Modri u prvih 45 minuta primili dva pogotka što je pokazalo da će Kruno Jurčić u ovih 10-tak dana koliko je ostalo do utakmice na Maksimiru morati puno raditi da bi momčad došla do onog nivoa koji je potreban.

Slask je poveo u 26. minuti utakmice preko Dudeka, a iskoristio je ne baš najbolje postavljenu offside zamku obrambenih igača Dinama te pogodio za 0:1.

Iako je Dinamo pokušavao doći do pogotka i izjednačenja dogodilo se baš suprotno. Igrala se 40. mminuta kad je Ibanez napravio nešto što se u nogometu ne smije nikada raditi. Naime, nakon izvedenog kornera Slaska lopta je došla do omalenog Argentica koji se upustio u dribling pa izgubio loptu, a Pietrasik je to iskoristio i doveo svoju momčad do prednosti od 0:2.

Na početku drugog poluvremena Jurčić je napravio neke izmjene i to je odmah urodilo plodom. U 50. minuti utakmice modri dijamant Mateo Kovačić nakon asistencije  Sylvestrea je smanjio na 1:2.

Nažalost, rezultat se do kraja utakmice nije mjenjao te je Dinamo tako doživio prvi poraz na pipremama.