Pobjeda protiv Lokomotiva nakon produžetaka

Autor: Ivana Šimac 11/28/2014 15:01

Medveščak je u svojoj šestoj domaćoj utakmici zaredom ugostio Lokomotiv iz Jaroslavlja i osvojio bod. Naime, prvi međusobni ovosezonski susret ovih dviju momčadi završio je rezultatom 3:4 u produžetku.

Prvih 50 minuta igrali smo točno kako smo htjeli, imali prilike, obranili se u posljednjoj trećini igrajući s 2 igrača manje, i onda se momentum okrenuo na stranu gostiju pogotkom za 3:2. To je naša priča ove sezone, umjesto da pronalazimo načine kako pobijediti, mi pronalazimo načine kako izgubiti- nezadovoljan je konačnim rezultatom bio trener Medveščaka Doug Shedden.

Obje momčadi u utakmicu su ušle oprezno. Medveščak je ipak imao nešto više od igre, u 6. minuti uspjeli su Medvjedi izboriti i igrača više, ali dobro pokrivanje leda Lokomotivovih igrača rezultiralo je time da Sanford nije bio ozbiljnije testiran. Pritisak zagrebačkih Medvjeda sve se više pojačavao da bi u 13. minuti Leino pogotkom okrunio predivnu akciju s Thomasom i Andersonom. Nakon asistencije, Thomas je u 20. minuti upisao i pogodak. Igralo se 4-na-4, Thomas je praktički sve sam obavio, iznio je pak iz vlastite trećine, sjurio se prema Sanfordu i poslao mu pak kroz noge.

Dobro smo igrali i zasluženo bi bilo da smo osvojili sva 3 boda, ali to je hokej. Nismo pali u zadnjoj trećini, imali smo i mi svoje prilike pred kraj, ali nije ušlo. Eto, nedostajalo je gotovo 10 sekundi da slavimo. Boli nas svaki bod koji ne dobijemo, ali u ovom susretu bili smo bolja momčad i tako moramo nastaviti – izjavio je Martinović.

U drugoj se trećini malo toga promijenilo u odnosu na prvu, igrao se izjednačen hokej s blagom nadmoći Medvjeda, ali sa jako malo prilika. Hedberg je umalo razveselio navijače shorthandedpogotkom, ali ga je igrač momčad iz Jaroslavlja sustigao u zadnji čas i izbio mu pak. U 37. minuti Loko je uspio smanjiti rezultat iskoristivši powerplay. Gostujući igrači nisu se dugo veselili, u 39. minuti Leino je postigao svoj drugi pogodak utakmice na asistenciju Flooda i Andersona.

U zadnjim sekundama ne smiješ dopustiti protivniku da tako zabije. Prve dvije trećine igrali smo dobro, ali nije bilo dovoljno. Sutra ćemo trenirati, okrenuti se novoj utakmici i staviti ovu iza sebe. Nadam se dobrom rezultatu na ovim gostovanjima koja nam slijede – izjavio je dvostruki strijelac Leino.

Trener Lokomotiva King posljednju je trećinu počeo s Kolesnikom na golu. Loko je u 45. minuti izborio 2 igrača više punu minutu, ali nije to iskoristio. Ipak, do 3:2 gosti su došli u 49. minuti, a 14 sekundi prije isteka 60. minute zabili su za 3:3 nakon što su cijelu minutu igrali bez golmana. Nakon kasnog izjednačenja momentum je bio na strani gostiju te su u 62. minuti postigli pogodak za potpuni preokret i slavili 3:4.