Picakov debi i Kramarićeva ‘doppietta’

12/6/2009 19:18

-.-Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL-.-Nogometaši Dinama pobijedili su i u posljednjoj ovogodišnjoj prvenstvenoj utakmici. Na  gostovanju kod momčadi Međimurja u Čakovcu slavili su sa 4:1 (0:1). Trener Jurčić je na čakovečki travnjak poslao kombinirani sastav jer su mu mnogi prvotimci nedostajali zbog ozljeda. Tako je, primjerice, svoj prvoligaški debi imao i mladi vratar Dominik  Picak.

Utakmica nije počela bajno za modre, ovoga puta u zlatnim dresovima, jer je Međimurje u 22. minuti povelo  pogotkom Vuke i taj rezultat ostao je do kraja prvg dijela. U drugom poluvremenu Dinamu je trebalo samo 15 minuta za potpuni prokret. Prvo je Morales u 50. minuti nakon solo prodora izjednačio rezultat, da bi modre u 55. u vodstvo doveo Slepička nakon Kramarićeve asistencije petom. Upravo je Kramarić bio taj koji je pogocima u 65. i 80. minuti postavio konačni rezultat utakmice.

– I prije utakmice upozoravao sam na momčad Međimurja koja ove godine igra vrlo dobro, a posebno je neugodna na svom travnjaku. Osim toga, moji igrači su malo umorni od stalnog igranja. Ipak, u drugom poluvremenu smo odigrali dobro, rezultat čega su i četiri postignuta pogotka – izjavio je nakon utakmice Dinamov trener.

Koliko god bili umorni, Modri još neće na odmor. Prvo ih u srijedu očekuje uzvratna utakmica četvrtine finala Kupa sa Pomorcem iz Kostrene, a tjedan dana kasnije i važna utakmica Eurolige s Timisoarom na Maksimiru.