Nagrađeni najbolji zagrebački sportaši u 2009.

Autor:: M. M. 1/22/2010 10:02

-.-Željko Hladika/ Pixsell-.-Jučer su u zagrebačkom hotelu Panorama najboljim zagrebačkim sportašima i sportašicama u 2009. godini dodijeljene nagrade Zagrebačkog športskog saveza.

Zagrebačke sportašice i sportaši su tijekom 2009.godine osvojili rekordnih 205 medalja (lani 163) u 30 sportova, u seniorskoj, juniorskoj i kadetskoj konkurenciji, samo na najvećim europskim i svjetskim natjecanjima (svjetska i europska prvenstva i ukupan poredak na svjetskim i europskim kupovima, Mediteranske igre, Univerzijada, Ljetne olimpijske igre gluhih, Zimske olimpijske igre za osobe s posebnim potrebama, Olimpijski festival europske mladeži – EYOF).

Ukupno 154 sportaša i sportašice (112 sportaša i 42 sportašice) su, u pojedinačnim i ekipnim natjecanjima, osvojili 84 zlatne, 54 srebrne i 67 brončanih medalja! Seniori su osvojili 109 medalja (43 zlatne, 37 srebrnih i 29 brončanih), a seniorke 50 medalja (15,15,20). Juniori su osvojili 28 odličja (19,1,8), a juniorke 5 (1,1,3). Kadeti su osvojili 6 medalja (2,0,4), a kadetkinje 7 (4,0.3).

-.-Željko Hladika/ Pixsell-.-Na svjetskim prvenstvima je osvojeno 58 medalja: 21 zlatna (8 u seniorskoj i 13 u juniorskoj konkurenciji), 20 srebrnih (19,1) i 17 brončanih (14,3).

Na europskim prvenstvima je osvojeno 87 medalja: 41 zlatna (27 u seniorskoj, 8 u juniorskoj i 6 u kadetskoj konkurenciji), 21 srebrna (20,1,0) i 25 brončanih medalja (16,6,3).

Medalje su osvojene u ovim sportovima: skijanje, rukomet, rukomet na pijesku, vaterpolo, streljaštvo, streličarstvo, sport osoba s invaliditetom, kuglanje, boćanje, karate, taekwondo, judo, veslanje, boks, hrvanje, plivanje, atletika, košarka, kajak/kanu, stolni tenis, pikado, savate, ronjenje, orijentacijsko trčanje, body-building, padobranstvo, gimnastika, sportski ples, sportski ribolov i tajlandski boks.

Nagađeni su, između ostalih, Antonija Žeravica, Ivan Sabol, Marijana Staneković, Iskra Pezdirc, Lucija Mlađenovic, Sanja Maljković, Brigita Mamić, Ivana Skorup, Valentina Kozmplik, vaterpolisti Petar Juraj Selem, Franko Geratović, Kristijan Milaković, Luka Kolar, Mateo Ćuk, Dino Vegar, Tomsilav Paškvalin, rukometašice Tea Jakara, Marija Milić, Marina Razum i Božena Malić te Denis Slunjski.