Nacional teško poražen u Kninu od Kijeva

Autor:: Nacional 10/18/2010 10:10

U veličanstvenoj atmosferi prepune sportske dvorane u Kninu domaćin je pobijedio Nacional i nanio im najteži poraz u povijesti. Od samog početka Nacional je krenuo u napad i nastojao doći do pogotka, dok se domaćin opredijelio na zonsku obranu i iz kontranapada ozbiljno prijetio vrataru Stojkiću.

Već u 3. minuti iz Knez je obranio udarac Novaka i bacio loptu u brzi kontranapad u kojem Palavra dovodi domaćina u vodstvo. I nakon toga Nacional je imao inicijativu u napadu a odlični vratar Knez je u potpunosti zaključao svoja vrata.

U 7. minuti iz još jednog kontranapada Protega je izbio sam pred istrčalog Stojkića i lobom pogodio mrežu Nacionala za vodstvo od 2:0. Sličnu akciju domaćih smo vidjeli i u 11. minuti kada Banić pogađa za 3:0.

Nacional je unatoč primljena tri gola u prvom poluvremenu bio opasniji, imao veći posjed lopte. Samo u prvom poluvremenu Nacional je uputio 17 udaraca prema golu domaćina, dok su domaćini od 9 udaraca čak tri puta pogodili mrežu vratara Stojkića.

Ni u drugom poluvremenu nisu uspjeli doći do pogotka

U nastavku Nacional je krenuo u potpunu ofenzivu. U prvoj akciji pred golom domaćina Nene je izgubio loptu, a Banić istrčao u novi kontranapad i pogodio za velikih 4:0. Nacional je nastavio sa napadima koje su spremni i borbeni domaćini uspješno odbijali. U 30. minuti Nacional je ostao bez Tihomira Novaka koji je dobio drugi žuti karton (Crveni), a pet minuta kasnije i Korab Morina je zbog prigovora dobio direktni crveni karton. U posljednoj minuti Klarin je postavio konačan rezultat 5:0.

Nacional je i u večerašnjoj utakmici pokazao de je izrazito napadačka momčad koja je spremna stvoriti bezbroj prilika pred protivničkim vratarom. U takvoj igri nedostajala je završnica nespremnog Nenea. Momčad trenera Mavrovića nije uspjela sprječavati opasne kontranapade fizični spremnijih Kninjana koji su odigrali odličnu utakmicu u fazi obrane i izlasku iz obrane u kontranapad.

Samo u prvom poluvremenu Nacional je čak 17 puta šutirao prema golu domaćina, dok je domaćin od 9 udaraca tri puta pogodio mrežu Nacionala. U drugom poluvremenu Nacional je imao 7 udaraca prema golu, dok su domaći iz četiri kontranapada postigli dva gola.