Modri toplo dočekani, pobijedili u tajnoj tekmi

Autor:: Tin Jandrašek 6/26/2010 20:03

Dinamo na austrijskim Alpama nastavlja sa drugim dijelom priprema, a dolaskom u hotel u kojem će provesti sljedećih tjedan dana, na ulazu ih je dočekao i prigodni natpis za dobrodošlicu. Dinamovcima sada slijedi nekoliko dana svakodnevnih treninga, te nekoliko pripremnih utakmica, javlja službena klupska stranica

-.-NK Dinamo-.-Dinamovci na pripremamaSubotnje sunčano jutro u Alpama obilježio je standardni trening Modrih na igralištu u neposrednoj blizini hotela. Svi su igrači u dobroj formi, fizički iznimno spremni, a glavno je obilježje treninga, kao što je trener Zajec i najavljivao, rad s loptom. Sve se, naravno, odvija i pod budnim okom kondicijskih trenera, liječnika i ostalih pripadnika stručnog stožera.

Naporni treninzi uoči prve pripremne tekme

Ekipi će se u nedjelju na terenu pridružiti i Cufre koji je još danas, zbog lakšeg istegnuća lista, trenirao u fitness dvorani. U svakom slučaju, sve i dalje teče po planu, a treninzi koje Zeko i njegovi pomoćnici vode i više su nego dinamični, tako da bi prva austrijska pripremna utakmica mogla biti vrlo zanimljiva.

Dinamo pobijedio Ukrajince u tajnoj utakmici sa 2:1

Modri su prvu prijateljsku utakmicu u sklopu priprema u Austriji okončali pobjedom. Riječ je o susretu s ukrajinskim Metalurgom koji je završio rezultatom 2:1 za Dinamo.

Strijelci za modre bili su Sivonjić koji je mrežu Ukrajinaca zatresao u 55. minuti, te Chago koji zabija u 58. minuti.  Vodstvo morih Ukrajinci su smanjili u 65. minuti pogotkom Nevmivake. Što se tiče cjelopkupnog dojma, kod dinamovaca je još uvijek prisutan umor, ponajviše radi jučerašnjeg dugotrajnog putovanja prema sadašnjem prebivalištu. Također, valja istaknuti i kako današnja utakmica nije od početka bila u planu, no organizirana je nakon što je policija otkazala nedjeljnu utakmicu s Lechom.

– Zadovoljan sam, no ima tu još mnogo prostora za usavršavanje. Ipak je ovo tek drugi dan što smo ovdje i mogu samo reći da ćemo za deset dana biti pravi. Ovo sve je tek još uhodavanje, no ide u pravome smjeru – zaključio je Zeko koji je tijekom davanja izjave neke igrače s terena u polušali ispratio i s nekoliko konstruktivnih kritika.

Za Dinamo su u prvom poluvremenu igrali: Butina, Etto, Barbarić, Mesarić, Ibanez, Chago, Sammir, Badelj, Morales, Slepička i Mandžukić, a u drugom poluvremenu na teren su istrčali Lončarić, Vrsaljko, Šimić, Ademi, Antolić, Calello, Sivonjić, Tomić, Kramarić i Dodo koji je krajem utakmice lakše povrijedio gležanj, pa ga je zamijenio Slepička.