Mlađi kadeti Zagreba sjajno otvorili kvalifikacije

Tekst:: E.A. 1/25/2011 14:41

Paralelno sa završnicom natjecanja u 2. kadetskoj Hrvatskoj regionalnoj ligi skupina Centar, selekcija mladih košarkaša Zagreba, rođenih 1997. godine krenula je i s kvalifikacijama za plasman u prvoligaško natjecanje u svome uzrastu.

-.-KK Zagreb-.-Mlađi kadeti Zagreb Croatia osiguranja, imaju čast braniti naslov državnih prvaka koji je vrlo uvjerljivo prošle sezone osvojila godinu dana starija generacija, otvorili su kvalifikacije vrlo impresivno.

Dečki koje vodi trener Josip Bulajić demonstrirali su svu raskoš svoga talenta u utakmici protiv vršnjaka iz Dugog Sela i pobjedili s više nego uvjerljivih 160:19. Već nakon prve četvrtine bilo je jasno da će ovo biti susret dva neravnopravna suparnika. Mravi su gostima dozvolili samo dva poena, do poluvremena je rezultat bio 64:8.

Najimpresivnija je bila igra momčadi Zagreba u trećoj četvrtini u kojoj su ubacili čak 51 poen, a suparniku nisu dozvolili da skine paučinu s njihove mrežice. U tek za nijansu opuštenijoj zadnjoj četvrtini prednost momčadi Zagreba zaokružena je na konačnih +141. Svih dvanaest igrača upisalo se u listu strijelaca, a najefikasniji među njima bio je Josip Suknaić sa 24 poena.