Medvjedi u novu sezonu startali s pobjedom 4:2

Tekst:: A.P. 9/8/2012 12:18

Medvjedi su novu EBEL sezonu otvorili pobjedom u Szekesfehervaru. Sapa Fehervar AV19 izgubila je 2:4 (0:1, 2:2, 0:1).

Zagrebački oklopnici, čiju je mrežu čuvao Michael Ouzas koji je već u predsezoni pokazao da je u odličnoj formi, unatoč tome što su tijekom cijelog susreta puno vremena proveli na klupi za kazne uspjeli su nadigrati igrače Albe Volan. Vodstvo su osigurali u 14. minuti uz pomoć Curtisa Frasera koji je asistenciju Adama Naglicha i Saše Martinovića pretočio u pogodak. Iako je samo 26 sekundi nakon postignutog gola Medvjedima bio na dvije minute isključen Tom Zanoški, domaćini nisu iskoristili priliku za izjednačenje, a propustili su je i u 17. kada je bio isključen Adama Naglicha.

Na početku druge dionice, u 23. minuti, stigla je ponovo kazna za jednog od igrača Medvjeda. Napadaču Brandonu Bucku djelitelj pravde dao je disciplinsku kaznu plus još dvije minute, da bi u 25. na dvije minute na klupu za kazne bio poslan i Nathan Perkovich. No iako su igrali četiri minute s igračem manje, ništa nije ”sletjelo” u Ouzasovu mrežu. To se promijenilo pri kraju druge trećine. Naime, od 38. do 40. minute pala su čak četiri pogotka. Prvo je u 38. izjednačio Istvan Sofron, zatim se 23 sekundi kasnije u strijelca upisao Nathan Perkovich, da bi druga dva pogotka u 40. minuti također pala u vrlo kratkom razmaku – situaciju s dva igrača više 29 sekundi prije kraja trećine iskoristio je Andy Sertich uz pomoć Adama Millera i Alexa Leavitta, a 27 sekundi kasnije Marton Vas je smanjio rezultat na 2:3.

– Igrali smo dobro i nismo željeli Albinim igračima dopustiti da se razigraju. Na žalost napravili smo dvije greške iz kojih su nam zabili dva pogotka. No, sada moramo gledati naprijed, tek smo odigrali prvu utakmicu –  izjavio je Sertich.

U posljednjoj trećini domaćini su pokušali ponovo izjednačiti, ali neuspješno. Čak su u 59. minuti pokušali i sa šest igrača, ali rezultat toga bio je samo još jedan pogodak Medvjeda, točnije Leavitta.

– Odigrali smo odličnu gostujuću utakmicu. Igrali smo jednostavno, odlično smo reagirali u situacijama s igračem manje i nismo im dopustili da iskoriste svoje powerplaye, dok smo mi iskoristili svoj pet na tri – kratko je prokomentirao Perkovich dodavši:

– Super je osjećaj zabiti prvi pogodak u sezoni. Ovo nam je važna pobjeda, a i nagrada našim navijačima koji su nas došli podržati ovdje u Szekesfehervaru. Bilu su jako glasni. Jedva čekam utakmicu u nedjelju i da ih čujem kako navijaju u Domu sportova.

Iduće, 2. kolo, EBEL-a na rasporedu je u nedjelju, a Medvjedi će u Ledenoj dvorani Doma sportova ugostiti Red Bull Salzburg. Utakmica počinje u 17:30.