Medveščakov uragan u Ledenoj dotukao Mađare

Autor: H.K. 10/31/2011 10:37

Hokejaši Medveščaka ušli su u mini seriju pobjeda u EBEL ligi. Nakon pobjede protiv Vienna Capitalsa u petak (7:2), Medvjedi su u 15. kolu na svom ledu svladali i mađarsku Albu Volan s 4:2, unatoč činjenici da su pet minuta prije kraja utakmice gubili s 2:0.

Nakon nekoliko frustrirajućih tjedana i serije poraza, navijači Medveščaka napokon mogu malo odahnuti i gledati u nastavak sezone s malo većom dozom optimizma. Medvjedi su napokon počeli igrati momčadski hokej s puno više raznovrsnosti u napadu, a povratkom Roberta Kristana dobili su i dodatnu sigurnost u obrani.

Gosti iz Mađarske su golovima Vasa u 17., odnosno Borgatellija u 47. minuti došli do naizgled neuhvatljive prednosti, unatoč dominacije Medvjeda na obje strane leda. I onda je u posljednjih pet minuta nastupio domaći “uragan”. Najprije je Frank Banham u 54. minuti smanjio na 2:1, a samo 20 sekundi kasnije izvrsnim solo prodorom Naglich vraća stvari na početak.

Gosti se od tog šoka više nisu oporavili, pa su Banham u 56. i Truhno dvije minute kasnije, zapečatili nevjerojatnu večer domaćih hokejaša koji su ovom pobjedom skočili na sedmo mjesto EBEL lige.

Trener Medveščaka Marty Raymond bio je oduševeljen prezentacijom svojih igrača u posljednjih deset minuta.

– Vratar Albe bio je odličan. Prvu trećinu igrali su dobro, ali u drugoj smo mi bili sve bolji i bolji. Igrali smo dobro i pokušavali, ali nije bilo nikakvog ”odgovora”. U hokeju je potreban samo jedan trenutak, jedna sitnica koja će sve preokrenuti. Kada smo zabili taj prvi gol, osjetili smo da možemo pobijediti. No, to je hokej. Obje su momčadi igrale dobro i obje su zaslužile pobjedu. Svakako nam se hokej nasmijao u posljednjih deset minuta – rekao je trener Medvjeda.