Medveščak u svom brlogu svladao Znojmo 2:1

Nakon teških gostovanja proteklog tjedna u Grazu i Beču, Medvjedi su u 11. kolu u Ledenoj dvorani Doma sportova uzeli pobjedu protiv HC Orli Znojma. Medvjeđi Brlog tako je i dalje ostao neosvojiv za češke Orlove.

Zagrebački oklopnici, pojačani s NHL napadačem Dustinom Jeffreyem, od prve su trećine radili pritisak na gostujuće igrače i pokušavali iznenaditi Ondreja Kacetla. Prilika je bilo, ali niti jedna nije završila kao pogodak. U 18. minuti nakratko je zaiskrilo između napadača Medveščaka Liama Huculaka i braniča Znojma Burkea Henrya zbog čega je sudac svakome dodijelio pet minuta kazne.

– Jeffreyu nije navikao toliko igrati. U Pittsburghu je igra puno manje u četvrtoj liniji, dok je ovdje sada proveo 20 do 25 minuta. Sviđa mi se što je pokazao na ledu. Kada se privikne bit će puno bolji – rekao je trener Medveščaka Marty Raymond osvrnuvši se na fantastičnog Michaela Ouzasa na gol:

– Bio je fenomenalan, u odličnoj je kondiciji.

U drugoj trećini sve se odlično posložilo za Medvjede te su u roku dvije minute zabili dva pogotka. Branič Andy Sertich u 25. je, kada je Znojmo imao igrača manje, pucao s plave linije i pospremio pak iza leđa vratara Kacetla. Dvije minute kasnije zagrebački ledeni dečki iskoristili su još jednu priliku. Dustin Jeffrey prošao je iza gola i dodao pak do Kylea Greentreea, a u idućem trenutku pak se nalazio u mreži Znojma. Jeffrey je tako debi u Medveščakovom dresu obilježio odmah s dvije asistencije i dva ovosezonska boda u svojoj statistici.

– Imali smo dosta šansi i žao mi je što nisam zabio. Atmosfera je bila čudesna. Nikada nisam bio dio nečeg ovakvog. Navijanje je puno zabavnije, nego u NHL-u – rekao je Jeffrey, koji protekle četiri sezone igrao za Pittsburgh Penguinse, prokomentiravši izlazak igrača na led nakon završetka utakmice kako bi pozdravili navijače što je Medvjedima već postala tradicija:

– Momčadi u Sjevernoj Americi ne vraćaju se na led. To sam vidio jedino kada smo osvojili Stanley Cup s Pensima.

U posljednjoj trećini Medvjede je u igri najviše držao Ouzas kojemu je ponovo ”pobjegao” shutout. Naime, Huculak je u 45. dobio 2 + 5 + disciplinsku kaznu igre, a u 50. su dvominutne kazne dobili Brandon Buck i Nathan Perkovich. Unatoč tome Ouzas i ostatak Medveščakove družine uspjeli su izdržati situaciju s dva igrača manje. U 59. je ponestalo koncentracije i Znojmo je smanjio na 2:1, no, dva boda su ostala u Ledenoj.

Medvjedi su se ove godine aktivno uključili u obilježavanje Međunarodnog mjeseca borbe protiv raka dojke te su u znak podrške na utakmici sa Znojmom na klizaljkama nosili ružičaste vezice.  Naime, ružičasta je zaštitna boja kampanje kojom se u cijelom svijetu obilježava međunarodni mjesec borbe protiv raka dojke, a ovim činom Medvjedi žele iskazati potporu ženama iz Hrvatske, ali i cijelog svijeta, kao i svim svojim navijačicama.