Medveščak iz drugog pokušaja slavio na Šalati

Autor:: Tin Jandrašek 2/1/2010 0:06

-.-Zeljko Lukunic/ PIXSELL-.-Nakon nesretnog poraza u petak, hokejaši Medveščaka ponovno su navijačima priredili pravu dramu na zadnjem Šalata Winter Classicu.

I ovog su puta pobjednika odlučivali kazneni udarci, no danas su više sreće imali domaći hokejaši koji su Capitalse otpratili s rezultatom 4 – 3.

Medveščak je poveo u drugoj trećini golom Mikea Prpicha, no nakon par minuta izjednačio je Francois Bouchard. U 28. minuti Alan Letang dovodi Medvjede ponovo u vodstvo, no Bouchard opet izjednačuje dvije minute kasnije.

U 56. minuti Capitalsi dolaze u vodstvo pogotkom Reinera, da bi Medveščak golom Johna Hecimovica izjednačio svega 30-ak sekundi prije kraja.

Kako u produžecima nije bilo golova, najuspješniji u izvođenju penala bio je Hecimovic te svojim pogotkom osigurao Medveščaku nova dva boda. Ovom pobjedom Medvjedi su se opet popeli na šesto mjesto EBEL lige.