Lokomotiva nadigrala Dinamovce u Gabeli

Autor:: nk-dinamo.hr 1/25/2010 12:01

Nogometaši Lokomotive pobjednici su 20. memorijala Andrije Ankovića koji se ovoga vikenda igrao u Gabeli. Rezultat je to nedjeljnoga finala u kojemu su se susrele momčadi Dinama i Lokomotive, a Lokomotiva je Dinamo pobijedila izvođenjem udaraca s bijele točke. Nakon regularnog djela utakmice rezultat je bio 2-2.

-.-Zoran Grizelj/VLM/PIXSELL-.-Marijo Mandžukić tijekom utakmice je bio u sjajnoj formi, svoju je dobru igru `zacementirao` pogotkom u 16. minuti te doveo Modre u vodstvo. Doduše, utakmicu nije završio radi istegnuća aduktora i zadnje lože, pa ga je u nastavku zamijenio mladi Andrej Kramarić.

Rezultat je u međuvremenu izjednačen pogotkom Bagarića, no Dinamo je ubrzo opet poveo u 47. minuti pogotkom Ibaneza koji je sjajnim udarcem matirao Kelavu. Ipak, Dinamo formalni dio susreta nije okončao vodstvom za što se „pobrinuo“ Šimić koji je iskoristio ubačaj Peke i poslao loptu iza leđa Vidakovića.

Uslijedili su jedanaesterci u kojima su Lokosi ipak bili pecizniji. Pogodili su sve udarce dok su u Dinamu manje sreće u izvođenju imali Antolić i Kramarić.

Ipak, s obzirom na fazu priprema u kojoj se trenutačno nalaze Modri, u Gabeli su se pokazali u vrlo dobrome izdanju, što je, naposljetku, konstatiro i trenber Modrih Krunoslav Jurčić. Nakon utakmice uslijedilo je i dijeljenje trofeja. Najbolji igrač turnira je Sammir, najbolji strijelac Kramarić, a trofej za igrača koji najviše podsjeća na pokojnog Andriju Ankovića primio je Mario Mandžukić