Lavovi devetu godinu nisu slavili u Slavoniji

Autor: 4/27/2011 11:23

Nakon čak pet uzastopnih pobjeda, košarkaši Dubrave doživjeli su poraz u Slavonskom Brodu 83:77. Iako su ovog puta bili jako blizu, Lavovi devetu godinu za redom nisu slavili u Slavoniji. Dubrava je veći dio utakmice bila u prednosti, a 71:70 vodili su u 38. minuti. I to im je bila posljednja prednost. Brod Svjetlost nakon toga je poveo, a Dubrava ostaje u nadi da će pobjedama u slijedeće dvije utakmice izboriti ostanak u Ligi bez kvalifikacija.

Sam početak utakmice bio je veoma loš za Dubravu, jer su domaćini Luke Petkovića poveli 10:0 već u trećoj minuti. Preve koševe za Dubravu postigao je Matteo Juričić, a nakon pet uzastopnih koševa Domagoja Bašića, Lavovi su u devetoj minuti zaostajali tri koša iza Svjetlosti. Četiri uzastopna koša Mislava Brzoje dovodi Dubrava u prednost 16:15, a domaćini koš faulom u zadnjoj sekundi završavaju četvrtinu sa 18:16.

Dubravu u prednosti na početku druge četvrtine drži odlična obrana, dok Brođani nemaju rješenje u napadu. Nakon trice Bašića Dubrava je u prednosti 31:26, a do kraja poluvremena povećava prednost na 40:33.

Nakon četvrte osobne Darija Šarića, domaćini rade preokret preko dvije trice Petkovića za prednost 43:42. Brzoja zabija uz pomoć Juričića, a Robert Rikić dovodi Dubravu na plus 3. Nikola Garma zabija tricu za 49:45, potom i za 52:47. Nakon nekoliko neuspješnih napada Dubrave, domaćini vode 56:54. Na kraju četvrtine Brođani vode 59:57 zahvaljujući sjajnom Petkoviću.

Ulazak u posljednju četvrtinu obilježilo je Šarićevo poravnavanje rezultata. Dario Šarić zakucavanjem dovodi Lavove na prednost 63:61, ali dobiva i petu osobnu pogrešku. U posljednjih šest minuta ulazi se sa 63:63. Pet minuta prije kraja Rikić zabija za 65:63, a Bašić za 67:65. Svojom šestom tricom Petković vraća domaćinima prednost (68:67). Živković zabija 70:67, a Rikić i Primorac vraćaju Dubravu na prednost 71:70. Vukičević zabija koš faul, a uzvraća Primorac za 73:73. Skokom u napadu Vukičević dovodi domaćine do prednosti 75:73 na 1,30 do kraja. Domaćini preko Ozrena Mišića osiguravaju vrijednu pobjedu.

Dubravu već u petak očekuje domaći susret sa Dubrovnikom, a samo pobjeda ostavlja je u utrci za četvrto mjesto.