Kadeti KK Samobor pobijedili vršnjake iz Vrbovca

Autor:: Radiosamobor.hr 6/2/2010 11:16

Kadeti samoborskog košarkaškog kluba pobijedili su vršnjake iz Vrbovca u susretu 10. kola 1. Županijske lige rezultatom 82:69. Kadeti Petar Zrinskog iz Vrbovca predvođeni odličnim Trupeljakom iznenadili su Samoborce i polovicom treće četvrtine imaju najveću prednost od 21 koša. Ipak Samoborci se ne predaju i do kraja četvrtine preko snažnog centra Karla Šuvakovića smanjuju na podnošljivih 5 razlike.

Do polovice zadnje četvrtine igra se u egalu, a kada su se kod Samoboraca, uz Karla Šuvakovića, razigrali još Mandalinić i Jardas, Samoborci serijom pogodaka odlaze na nedostižnih desetak razlike za zasluženu pobjedu.

Ovom pobjedom u zadnjem kolu lige Samoborci su potvrdili vrlo dobro drugo mjesto u 1. ligi Zagrebačke županije. Kod Samoboraca uz odličnog Karla Šuvakovića s 34 koša, vrlo dobri su bili Mandalinić s 13 i Jardas s 12 koševa. Kod Vrbovčana istakli su se učinkovitošu Trupeljak s 30 i Kerepčić s 15 koševa.

SAMOBOR: Ćorić 5, Belamarić, Rendulić, Mandalinić 13, Dragozet 1, Imbert 7, Levanić, Šuvaković K. 34, Džimbeg, Vranić 8, Šuvaković I. 2, Jardas 12. Trener: Mirko Mandalinić.
PETAR ZRINSKI: Tkalčić, Drvenkar A., Kerepić 15, Jelen N. 5, Pakšac, Drvenkar M., Horvat, Hunjed 8, Juršetić 7, Trupeljak 30, Jelen M., Barišić 4. Trener:. Jendriš.

KK ”SAMOBOR” :KK ”ŠANAC” (KARLOVAC) 67 : 43
U suretu mlađih kadeta, u 10. kolu I regionalne lige, Samoborci su s 67:43 bili bolji od karlovačkog Šanca. Gosti iz Karlovca uspijevaju prvu četvrtinu odražiti u egalu jedino zahvaljujući desetak čistih promašaja Samoboraca na zicerima. U drugoj i trećoj četvrtini Samoborci su namjestili nišanske sprave i ostvaruju 27 koševa viška. Na kraju uvjerljiva pobjeda Samoboraca i potvrda prvog mjesta u zadnjem kolu razigravajuće lige za 7. do 12. mjesto, tj. ostvareno ukupno odlično 7. mjesto u 1. Hrvatskoj regionalnoj ligi za mlađe kadete. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču Mandalinić s 18 i Šuvaković s 14 koševa. Kod Šanca najučinkoviji je bio Lukačić s 14 koševa.

SAMOBOR: Srabotnak, Belamarić 2, Crnica 3, Mandalinić 18, Sladić 6, Levanić 12, Rendulić 6, Džimbeg 6, Čižmešija, Šuvaković 14. Trener: Mirko Mandalinić.
ŠANAC: Lukačić 14, Đurđević 2, Pastuhović 5, Lukačić K., Katić 6, Kasunić 7, Tvrdinić, Kos 9. Trener: V. Đukić.

KK ”SAMOBOR”:KK ”ZAPRUĐE” (ZAGREB) 68 : 71
Samoborski juniori poraženi su u prijateljskom susretu protiv Zapruđa rezultatom 68:71. U vrlo zanimljivoj utakmici juniori Samobora sustižu do poluvremena manjak od desetak koševa iz prve četvrtine. U super uzbudljivom drugom poluvremenu Samoborci i ekipa Zapruđa izmjenjuju se u vodstvu uz čak 8 izjednačenja. Tada u samoj završnici bek Samoboraca Kučko s deset uzastopnih koševa dovodi Samoborce na najveću prednost na utakmici od 6 koševa 50 sekundi prije kraja. Samoborci su se tada već poveselili pobjedi, međutim gosti postižu svoje prve dvije trice na utakmici za izjednačenje i imaju zadnji napad samo pola sekunde prije kraja utakmice nakon brzopleto izgubljene lopte Samoboraca. Na svoje veliko veselje i razočaranje Samoboraca iz gotovo nemoguće situacije s centra postižu u svega pola sekunde i svoju treću tricu za pobjedu. Kod Samoboraca učinkovito su odigrali centar Tokić s 29 i razigravač Kučko s 24 koša.

SAMOBOR: Vlašić A. 2, Kučko 24, Kalafatić 5, Tokić 29, Jozić, Musović, Vlašić F. 8, Šandrk. Trener: Josip Vlah.