Juniori Zagreba `razvalili` hokejaše Medveščaka

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 10/14/2011 16:00

Juniori hokejaških klubova Zagreba i Medveščaka su u četvrtak na klizalištu Velesajam odmjerili snage u drugom kolu Hrvatske lige. Juniori Medveščaka, inače aktualni prvaci Hrvatske, su teško stradali od Zagreba i izgubili čak sa 7:3.

Zagreb je pokazao kvalitetu više i zasluženo slavio protiv gradskog rivala. Već u prvoj trećini, odnosno u 14. i 16. minuti, Zagreb je došao do dva pogotka prednosti preko Kaleba i Novaka, ali Medveščak se vraća u utakmicu i s dva pogotka u razmaku od samo 50-tak sekundi izjednačuju rezultat na 2:2. Pogotke su za Medvjede postigli Nardin i Ružić.

S tim se rezultatom otišlo na odmor, a oko 100 gledatelja moglo je vidjeti dobar hokej. Drugu trećinu Zagreb otvara puno bolje, ali do 33. minute rezultat se nije mijenjao.

Tada na scenu stupa Stančić koji postiže pogodak za 3:2, a u posljednjoj minuti druge trećine Kovačević diže prednost na 4:2.

Furiozno su hokejaši Zagreba krenuli i u posljednju dionicu i već nakon tri minute prednost je 5:2 i već tada se mogao nazrijeti konačni pobjednik.

Ipak, u 49. minuti Crneković smanjuje vodstvo na 5:3 i nada Medvjeda u preokret trajala je sve do posljednje minute utakmice kada Miličić i Jambor postižu dva pogotka za konačnih 7:3 za Zagreb.

Zagreb je trenutno vodeća momčad prvenstva sa šest osvojenih bodova i gol razlikom 9:3.