Hrvatska časno poražena od Švedske

Tekst:: A.P. 10/25/2010 10:10

Ragbijaška reprezentacija Hrvatske poražena je sa 32:13 na startu Europskog kupa nacija skupine 2A. Šveđani su bili bolji u ključnim segmentima igre, u skupu, u autu, te su radili manje nepotrebnih pogrešaka.

Mlada hrvatska ekipa je jednostavno izgorila od prevelike želje, te su u prvom poluvremenu uslijed velikoga broja nepotrebnih kazni, praktički prepustili igru gostima što je rezultiralo prednosti Šveđana od 15:10 na poluvremenu. U drugom dijelu Hrvati nisu iskoristili svoje šanse te utakmica završava pobjedom gostiju. Unatoč porazu publika je bila oduševljena borbenošću naših momaka, te ih je na kraju nagradila velikim pljeskom.

Jedini u našem sastavu koji je upisao bodove bio je Nik Jurišić (jedan zgoditak, jedno pretvaranje i dvije realizirane kazne). Sljedeći dvoboj Hrvatska igra 30. listopada u Rigi protiv domaćina Latvije.