Autor: S.M. 2/24/2013 9:36

U teškoj utakmici Cibona je na domaćem terenu uspjela savladati Split 81:73 te na taj način stići do osme pobjede u ABA ligi. Vukovi su u Draženovom domu dobro otvorili protiv Splićana te prvu četvrtinu završili s prednošću od pet poena (16:11), a do poluvremena su podebljali svoju prednost na  plus devet (34:25). Igrač prevage bio je DJ Strawberry (8 koševa, 3 asistencije, 2 ukradene lopte). Košem istog igrača iz polukontre, osam i pol minuta kasnije, domaćini su po četvrti puta otišli na plus 11 ali nikako nisu uspijevali prelomiti susret.

U nastavku utakmice, Cibonine greške se multipliciraju, a Split se lagano vraća u utakmicu. Prednost se polako počinje topiti pa tako treća četvrtina završava sa 54:47. U nastavku katastrofalan početak Vukova što omogućava Splićanima da se približe na 55:54. U tom trenutku Cibonu ponovo spašava Strawberry koji  jednom tricom, dva bacanja i ukradenom loptom osigurava sigurnu razliku od 67:57. Cibona do kraja susreta uspijeva održati prednost te na kraju pobjeđuje sa 81:73.

– Utakmicu smo odigrali u grču. Evidentan je bio pritisak domaćeg terena i teret koji je utakmica nosila. To je dovelo do nemogućnosti ispoljavanja željene agresivnosti. Ipak, ova nam je pobjeda izuzetno bitna. Iako nismo uspjeli ostvariti sekundarni cilj – dobiti s više od 10 poena, moram biti zadovoljan pobjedom u kontekstu borbe za ostanak u ABA Ligi – kazao je trener Danijel Lutz nakon utakmice.

U sljedećom kolu Cibosi će gostovati u Beogradu kod Crvene Zvezde, a Split dočekuje Široki.