Ana Jelušić

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 1/4/2011 15:10

Desetak minuta prije početka prve vožnje ženske utrke Vip Snow Queen Trophy, na Sljemenu se okupilo oko četiri tisuće ljudi. Iako Sljeme trenutno mjeri -3 stupnja Celzijusa, navijači su spremni za žestoko navijanje.

Iako je na Sljemenu sunčano, magla koja se spustila ipak otežava vidljivost.

Kao predvozačica niz stazu se spustila bivša skijašica Nika Fleiss, koja je rekla kako je staza odlična i malo hladna.

Navijači su jedva dočekali da utrka krene i da se Maria Pietilae Holmner spusti, a najviše se čeka 18. vozačica, naša Ana Jelušić.

-.-Zvonimira Ivanišević/ Zagrebancija-.-Maria Pietilae-HolmnerPrva se spustila Maria Pietilae Holmner, a druga Marlies Schield s vremenom 1.01.09. čime je zauzela vodeću poziciju.

I nakon što se spustila Sandrine Aubert, Schield ostaje prva.

Marlies Schield rekla je da je zadovoljna i da obožava sljemensku utrku.

Očito je da su mali brojevi, dok magle nije bilo, donijeli veliku prednost, jer dvije skijašice koje su se prve spustile, zauzimaju prva dva mjesta.

Maria Riesch iz Austrije sa startnim brojem šest odvozila je sjajno i zauzela drugo mjesto sa zaostatkom od 0.76 sekunde.

Tanja Poutiainen koja je dva puta osvojila Snježnu kraljicu nije zadovoljna prvom vožnjom, ali vjeruje da sve može popraviti u drugoj.

Vodeća Marlies Schild odvozila je vrhunsku prvu vožnju što dokazuje i to da su samo dvije skijašice unutar jedne sekunde u zaostatku.

Susane Riesch ugurala se na četvrto mjesto te za vodećom zaostaje 1.29 sekundi. Prva skijašica koja nije došla do cilja je Fanny Chmelar sa startnim brojem 15. Naime, ona je promašila jedna vrata i ostala bez plasmana.

Diže se magla i uvjeti su sve bolji što je prednost za skijašice s visokim startnim brojevima.

Najsimpatičnija i najljepša skijašica u svjetskom kupu Lindsay Vonn također nije završila utrku jer je pala. Ovo joj je treći slalom u sezoni koji nije završila.

Veronika Zuzulova je nakon dva prolazna vremena bila sjajna, ali je posljednji dio odvozila loše i zauzela 7. mjesto.

Nasa Ana Jelušić je odvozila dobru utrku i sa zaostatkom 2.24 zauzela je 12. mjesto. Nadamo se da će druga vožnja biti bolja.

– Staza je teška, u drugom dijelu je bilo lošije i malo sam se čupala, ali dobar je ovo zalet za drugu utrku – rekla je Jelušić netom nakon završetka svoje vožnje.

Manuela Moelgg sa startnim brojem 19 napravila je malo čudo i trenutno je druga sa samo 19 stotinki zaostatka.

– Ne mogu vjerovati da je ovo istina, oduševljena sam – rekla je Moelgg.

-.-Zvonimira Ivanišević/ Zagrebancija-.-Manuela MoelggZavršetak utrke Jelušić je dočekala na 15. mjestu.

Nakon završetka utrke organizatori su izvijestili kako je na Sljemenu oko 9000 ljudi, a gledatelji i dalje pristižu.

Organizatori procjenjuju kako je na tribinama i u cilju oko 4000 ljudi, a isto toliko ih je i na slalom livadi. U gornjem dijelu staze je oko 1000 ljudi, smatra organizator.

Od poznatih smo na Sljemenu zatekli ministra znanosti, obrazovanja i sporta Radovana Fuchsa bivšeg vaterpolista Dubravka Šimenca i pjevačicu Ivanu Banfić.

Sjanim natupom naša skijašica Sofija Novoselić koja je imala startni broj 62 napravila je senzacionalan rezultat i ušla je u drugu vožnju zauzevši 25. mjesto. Tako da će gledatelji na Sljemenu imati priliku gledati naše dvije skijašice u drugoj vožnji.

Nažalost, Tea Palić se nije plasirala u drugu vožnju, ali mora biti zadovoljna jer je završila na 40. mjestu, što je za nju veliki uspjeh.