Đurković pokazao zavidnu formu pred Olimpijadu

Autor: 7/23/2012 10:58

Ovog vikenda Zagreb je io domaćin prvenstva hrvatske u streljaštvu za seniorke i seniore. Natjecanje se održalo na streljani na Vrapčanskom potoku. Odličan rezultat ostvario je naš olimpijac Bojan Đurković koji je osvojio prvo mjesto u dvije discipline u kojima se natjecao. Riječ 60 hitaca iz malokalibarske puške na 50 metara ležeći i malokalibarskoj pušci na 50 m 3×40 hitaca: U ovim disciplinama će Đurković nastupit na Olimpijadi. Ovaj turnir ujedno je bila posljednja provjera forme naših olimpijaca. U ženskoj kategoriji puška na 50 metara ležeći najbolja je bila Valentina Gustin dok je u kategoriji 50 m puška 3×20 hitaca za žene najbolja bila Marta Zeljković.

U kategoriji 50 m pištolj muški prvo mjesto osvojio je Vlado Cindrić. Saša Špirelja pokazao je da je neprikoslovljen s pištoljem na 25 metara. Osvojio je prov mjesto u tri kategorije: 25 m pištolj središnjeg paljenja muški, 25 m standard pištolj muški i 25 m pištolj brzo gađanje muški. Kod žena u kategoriji 25 m pištolj prvo je bila Vlatka Pervan.

-.-prtscr Jabuka Tv-.-Dragutin VrbekKada se pogleda ekipno najviše prvih mjesta osvojio je klub Končar Zagreb 1786 za koji nastupa naš olimpijac Bojan Đurković.

Uz Đurkovića na olimpijadu ide još četiri hrvatska strijelaca: Snježana Pejčić koja će nastupiti u zračna puška i malokalibarskoj pušci 3×20 (trostav), Petar Gorša, zračna puška, Giovani Cernogoraz, leteće mete (trap) i Anton Glasnović, leteće mete – (trap i parni trap).

Streljaštvo najstariji zagrebački sport

U savezu ističu kako je u ovom sportu nezahvalno davati prognoze jer svatko tko nastupi ima šansu za osvajanje medalje.

-Svi koji nastupaju na Olimpijadi imaju šansu za osvajanje medalje jer ondje dolaze samo vrhunski strijelci – rekao je Dragutin Vrbek, tajnik Streljačkog saveza Zagreba.

Inače, streljaštvo je sport kojim se najduže organizirano bavi u Zagreb. Kako kaže Vrbek u Zagrebu je prvi streljački klub osnovan prije 226 godina.