Dugoselci izvrsno parirali favoritima Zagrepčanima

Autori:: Nenad Haleuš Mali 12/31/2009 11:28

U ovogodišnjem četvrtom po redu izdanju malonogometnog turnira Dugoselko, koji se u organizaciji NK Dugo Selo igra u Gradskoj športskoj dvorani Dugo Selo, odigrana su finala za prve tri od šest kategorija.

U kategoriji limača u kojoj je ove godine nastupilo 12 ekipa u finalu su se sastale ekipe Dinama iz Zagreba i NK Dugo Selo. Unatoč tome što konačni rezultat od 4:1 za Zagrepčane to ne govori, obje su ekipe bile prilično izjednačene i Dugoselci su izvrsno parirali favoriziranim Zagrepčanima.

U kategoriji mlađih pionira također je sudjelovalo 12 ekipa. Jučer su odigrane utakmice za prvo, odnosno za treće mjesto. U razigravanju za treće mjesto «CRO TEAM» iz Zagreba je pobijedio Naftaš iz Ivanić Grada rezultatom 4:1, a pobjednik turnira u kategoriji mlađih pionira  je ekipa «ZAGREB 97» koja je u finalu svladala mlađe pionire Dugog Sela rezultatom 4:2.

Odigrane su utakmice za prvo i treće mjesto u kategoriji starijih pionira. U utakmici za treće mjesto ekipa Jamnice je, rezultatom 4:1, pobijedila domaćina – starije pionire NK Dugo Selo.

U uzbudljivoj finalnoj utakmici sastale su se ekipe Sesveta i Sesvetskog Kraljevca. Kraljevčani su poveli 1:0, no do konca prvog poluvremena su Sesvećani preuzeli vodstvo postigavši čak tri gola. U drugom poluvremenu Sesvećani postižu još jedan, a Kraljevčani čak tri pogotka, te je utakmica završila neriješenim rezultatom 4:4. U izvođenju penala bola je bila ekipa Sesveta koja je osvojila turnir u kategoriji starijih pionira.

Najbolji igrač u ovoj kategoriji bio je Mateo Topić iz Sesveta, najbolji strijelac, sa osam postignutih zgoditaka Matija Vujanić iz Jamnice, a najbolji golman Tomo Bagarić iz Dugog Sela.
Nakon današnjeg finala nastupa dvodnevna stanka zbog novogodišnjih blagdana, a turnir se nastavlja već u subotu 2. siječnja nastupom kadeta.

Kako saznajemo od organizatora na ovogodišnji Dugoselko prijavilo se čak 76 ekipa.