Cibonina mladost nije uspjela iznenaditi Hemofarm

Autor:: A.P. 10/9/2010 10:28

Cibona je u Vršcu u prvom kolu NLB lige gostovala kod Hemofarma. Mlada momčad Vukova nadala se da može doći do pobjede na otvaranju ovogodišnje lige, ali to ipak nisu uspjeli napraviti.

Očito je i na igrače djelovala spletka i zavrzlama oko financija i oko svega što se događa u klubu, pa igrači ipak nisu pružili nezaboravnu partiju.

Iako je naša momčad na kraju prve četvrtine imala čak 16 koševa prednosti ipak to nisu uspjeli zadržati i na kraju je Hemofarm slavio s 86:80.

Cibona je odlično ušla u utakmicu, a petorka Stipčević, Bogdanović, Johnson, Delaš, Radošević odlično se snalazila na terenu.

Tako je semafor nakon prvih 10 minuta pokazivao odličan rezultat za Vukove, 26:10.

No, iako su i drugu četvrtinu igrali jako dobro, Hemofarm je u nešto manje od dvije minute napravio seriju od 11:0 i jako se približio Ciboni te se na poluvrijeme otišlo sa samo tri koša prednosti, 39:36, a najbolji strijelac kod Cibone bio je Bogdanović sa 17 postignutih poena.

Očito je bilo da mlada momčad Cibone nije još psihološki zrela da dokrajči suparnika iako su imali 16 poena prednosti.

Bez reklame na dresovma

U 25. minuti utakmice Hemofarm preko Pavkovića dolazi do prednosti od 47:46, što će reći da je Cibona ono što je napravila u prvih 10 minuta prosula u sljedećih 15 minuta.

Nakon treće dionice semafor je pokazivao izjednačen rezultat, 62:62, a Bojan Bogdanović dotad je već zabio 25 poena za Vukove.

Ipak, u posljednjoj četvrtini iskustvo igrača Hemofarma bilo je presudno. Naime, samo 2 minute i 24 sekunde prije kraja utakmice Cibona je imala prednost od 77:73, ali tu prednost nisu znali zadržati i do kraja su zabili samo tri poena, dok je Hemofarm uspio zabiti 13 koševa i tako je rezultat na kraju glasio 86:80 u korist Hemofarma.

Moramo primijetiti da je Cibona ovaj susret igrala bez iti jedne reklame na dresu, što dovoljno govori o teškoj financijskoj situaciji dvostrukog prvaka Europe.