Cholet Basket uvjerljivo svladao Cibonu 84:71

Autor:: Petar Kliškinić 11/12/2010 9:51

Cibona ni u četvrtom nastupu u Euroligi nije upisala pobjedu. Bolji od zagrebačkog sastava ovoga puta je bio francuski Cholet Basket rezultatom 71:84. S omjerom 0-4 Cibona ima minimalne šanse za plasman u drugi krug natjecanja, a s tom konstatacijom pognute glave složio se i Zdravko Radulović, trener ”vukova” na press konferenciji iza utakmice:

– Naše šanse poslije poraza od 13 razlike doma su zaista minimalne. Kao trener nemam pravo reći da ne vjerujem u plasman i da ne možemo dobiti tog Choleta u gostima. Nećemo se predati. Ovo je naša stvarnost, nema sad tu velike priče i kukanja.

-.-KK Cibona-.-U prvom napadu gosti iz Francuske su poveli i tu prednost nisu više nikako ispustili do kraja utakmice. Radulović je u početnu peterku stavio Vrbanca jer je Amerikanac Marcus Johnson izvan stroja zbog bolova u peti, dok su pod koševima zaigrali Pašalić i Radošević. Chevolet je očigledno dobro skautirao Ciboninu momčad i najviše su se orjentili na igru u reketu pa su pomalo stvarali sve veću prednost. Cibona na takvu igru nije imala odgovora tako da se sve svodilo na individualne akcije, pa se zaostatak od 7 koševa nakon prve četvrtine činio i više nego dobar.

Početne minute druge četvrtine Cibona igra zonu i tako oduzima gostima loptu tri napada zaredom i rade 6-0 u samo minutu i pol. S druge strane Cholet vuče Srbin Vule Avdalović i odvaja svoju ekipu na veću razliku pa se na odmor otišlo rezultatom 46-40 u korist gostiju.

Erman: Nama je ovo bio znak kako možemo među najboljih 16 u Europi

U drugom poluvremenu DeMarcus Nelson je odigrao fantastičnu obranu nad Bojanom Bogdanovićem čime je dosta ”otupio” napad Cibone, igra se agresivno u obrani s obje strane tako da nismo vidili previse koševa. U tom periodu igre valja istaknuti dobru rolu Gorana Vrbanca koji je postigao lijepih 6 koševa, a svojih 7 minuta zaslužio je i mladi playmaker Karlo Vragović. Sammy Mejia kod gostiju nemilice ”trpa” trice i održava pristojan razmak što je dodatno iznerviralo zagrebačku publiku.

I u posljednoj dionici igre kada se očekivao konačan preokret Cibonina igra je posustala. Tricom Zubčića domaći su se približili na zaostatak od 5 koševa ali to je bilo sve što smo vidjeli od Cibone. Bilo je očito kako Leon Radošević ne može sam u završnici utakmice protiv rastrčanog Choleta, tako da se Cibona nakon zvuka sirene našla u još goroj od ionako katastrofalne situacije u kojoj se nalazi.

Strateg Choleta, Turčin Kunter Erman, nije krio zadovoljstvo važnom pobjedom svoje ekipe:

– Ovo je bila iznimno važna utakmica za nas. Znali smo kako je teško igrati u ovoj dvorani bez obzira što je Cibona u velikim problemima. Obje ekipe su odigrale odličnu utakmicu. Nama je ovo bio znak kako možemo među najboljih 16 u Europi. Sada možemo sanjati. To je važno.

Pouzdani centar Cibone Drago Pašalić jedini je bio raspoložen stati pred novinare u mix zoni:

– Znamo da imamo i ozlijeđene igrače i igrača koji fale u rotaciji, ali morali smo kući bolje igrati. Opet se ponovilo kao i protiv Nymburka da za jedno poluvrijeme primimo 50 poena. Mislim da napad nije problem, u napadu zabijamo, ali jednostavno se ne možemo obraniti. je stvar umora, ali nismo dovoljno agresivni, nitko od nas ne radi jaki faul. U napadu to imamo, ali u obrani ne! Na našem terenu to ne bi smjelo izgledati ovako.

Možda uspijemo već protiv Lietuvos Rytasa

26-godišnji Splićanin kaže kako Cibona još ima šanse za plasman u drugi krug:

-.-Vedran Tolić-.-– Naravno da smo u igri, mi ćemo igrati do kraja jer još uvijek postoji opcija da dobijemo nekoga od velikih kući ili da iznenadimo nekoga u gostima. Možda to uspijemo već protiv Lietuvos Rytasa. Ako ne dobiješ takve utakmice jednostavno ne zaslužuješ ući u Top 16. U ovom stanju nije lako, ali se ne želimo predavati.

Najbolji u redovima Cibone je bio Radošević s 19 koševa te Bogdanović s 15 poena. Kod gostiju su se istaknuli Mejia koji je ubacio 19 koševa te Robinson s 18 koševa.

Cibona – Cholet Basket 71:84 (20-27, 20-19, 18-17, 13-21)
Suci: Drabikovsky (Ukr), Perea (Esp) i Krause (Nje)

CIBONA: Stipčević (12), Bogdanović (15), Brnas, Smajlagić, Zubčić (11), Pašalić (8), Vragović, Vrbanc (6), Radošević (19), Delaš.

CHOLET BASKET: Causeur (3), Robinson (19), Vebobe (12), Houmounou, Mejia (19), Marquis (2), Leonard, Duport, Falker (6), Avdalović (15), Nelson (9), Diarra.

Čestitamo Choletu na zasluženoj pobjedi, možda je 13 razlike malo nerealno. Dominirali su svih 40 minuta, igrali su pametnije i sve u svemu zaslužena pobjeda.