Cedevita u gostima pobijedila Krku sa 63:62

Autor:

R.I.

3/12/2013 9:10

U 24. kolu ABA lige Cedevita je u gostima pobijedila Krku sa 63:62. Nakon što je Jakov Vladović na 10.6 sekundi do kraja pogodio dva slobodna bacanja za vodstvo domaćih 62:61, trener Zagrepčana Jakša Vulić pozvao je timeout. U zadnjem napadu Cedevite Matjaž Smodiš ostao je na Braceyu Wrightu, a ovaj je bez problema ušao pod koš. 0.8 sekundi do posljednjeg zvuka sirene položio je za pobjedu, a u preostalom vremenu Slovenci nisu uspjeli zabiti.

Wright je tako postao junak zahvaljujući ključnom košu, no ništa manje zasluge za pobjedu ne idu dvojcu veterana Šuput – Baždarić. Bažda je u razdoblju između 3:13 min. i 44 sekunde do isteka treće četvrtine zabio osam poena Cedevite za redom i kapetan je najzaslužniji što su gosti u zadnjih 10 minuta ušli samo s -2 (51:49), iako je Krka sredinom predzadnje dionice imala 42:34.

Bažda je kasnije tricom Cedevitu doveo i na minimalni zaostatak 53:52. No, Smodiš je prvo zabio za dva, a onda za tri i na 4:05 min. do završetka susreta Krka je otišla na +6. Nešto slično događalo se konstantno od kraja prve četvrtine. Zagrepčani su se držali blizu, Krka nije uspijevala prelomiti, no gosti nikako da preuzmu vodstvo.

Vulić je u tom trenutku pozvao timeout. Utakmica se lomila, nije mu bilo druge, a onda na scenu stupa Šuput. Odmah poslije timeouta iskusni krilni centar pogađa u ulazu. Nakon toga pri kraju napada preko Smodiša zabija tricu, a Bažda s floaterom u ulazu na 2:10 min. do kraja Cedeviti kod 58:59 donosi prvo vodstvo još od rezultata 7:9. Kapetan je tako zaključio 7-0 Cedevite i trener Krke Gašper Potočnik pozvao je minutu odmora.

Kod vodstva 60:61 Cedeviti je na 31 sekundu do završetka istekao napad. Moglo je to goste skupo stajati, pogotovo nakon što je Kitchen na 10.6 sekundi faulirao Vladovića, koji je domaćine s linije slobodnih bacanja ponovno vratio u prednost.

Međutim, navijači i igrači Cedevite ovog su puta ostali pošteđeni novog poraza u završnici. Uz još jednu razliku u činjenici da su u prethodnim utakmicama koje su gubili oni bili ti koji su većinom vodili, dok su u ovoj većim dijelom lovili prednost protivnika.

Prvo poluvrijeme Cedevita završila s -4

Ubačajima Šuputa, Bilana i Wrighta Cedevita je utakmicu otvorila s vodstvom 0:6. No, potom su stvari krenule nizbrdo. Zagrepčani su promašili narednih sedam šueteva. Krka je na 95 sekundi do isteka prve četvrtine u ulazu preko Domena Lorbeka povela s 13:9 i Vulić je u tom trenutku pozvao timeout.

U drugu se dionicu ušlo s 15:13. Cedevita u tih 10 minuta nijednom nije povela ili izjednačila, ali je barem ostala blizu. U zadnjih pet minuta prvog poluvremena gosti su zaigrali zonsku obranu, a na veliki odmor naposljetku su otišli s četiri poena minusa (31:27).

S 13 poena i šest skokova Baždarić je bio prvi strijelac i skakač Cedevite. Šuput je upisao 11 poena i 5 skokova, Wright i Bilan dodali su po 10 koševa, dok su na drugoj strani najbolji bili Lalić (17 poena i 5 skokova) i Lorbek (16 poena i 4 asistencije).