Cedevita pobijedila Budućnost VOLI 82:75

Prije utakmice direktor ABA lige Krešimir Novosel Džananu Musi u ruke predao je trofej za najboljeg mladog igrača ABA lige ove sezone

Press materijal

U drugoj utakmici polufinalne serije doigravanja ABA lige Cedevita je u Domu sportova pobijedila Budućnost VOLI 82:75. Zagrepčani su seriju tako izjednačili na 1-1, a treća i odlučujuća utakmica igrat će se u Podgorici 1. travnja u 19:00h.

Cedevita je u drugom dijelu prve i prvom dijelu druge četvrtine napravila seriju 22-0, kojom je iz zaostatka 10:17 prešla u vodstvo 32:17. U toj seriji 13 poena zabio je Demetris Nichols, a na kraju prvog poluvremena Zagrepčani su vodili 44:33.

U trećoj četvrtini Cedevita je kod 53:35 otišla i na +18, no gosti se nisu predavali. Spomenutu dionicu sa zvukom sirene s polovice terena tricom je zaključio Kyle Gibson pa su Zagrepčani u posljednjih 10 minuta ipak ušli s jednoznamenkastom prednošću 61:52.

Na početku četvrte četvrtine Cedevita je preko Damira Markote, Roka Ukića i Filipa Krušlina otišla na 67:52, no gosti su odgovorili serijom 7-0 i tricom Kylea Landryja u 35. minuti došli na zaostatak 59:67. U tim trenucima Nichols je pogodio važnu tricu za domaćine (70:59), a kad je na 2:01 min. do kraja Landry pogodio tricu za 68:73 zaostatak gostiju, bilo je jasno da je do kraja još sve moguće.

Međutim, Ukić je kod 75:70 za Cedevitu na 52 sekunde do završetka zabio vrlo važan koš u ulazu, a nakon što je Gibson na drugoj strani brzo promašio tricu, Krušlin je na dodavanje Ukića na 32 sekunde do kraja pogodio tricu za 80:70.

Gibson je na drugoj strani odgovorio tricom na 26.6 sekundi, no na 25.2 sekunde do završetka Ukić je pogodio oba slobodna bacanja za 82:73.

U dresu pobjednika Nichols je upisao 25 poena (šut za 2 3/3, šut za 3 5/7), sedam skokova i dvije asistencije, Krušlin je upisao 13 poena i četiri skoka, Ukić 10 poena i četiri asistencije, a Cherry 10 poena, četiri skoka i četiri asistencije.

Budućnost su predvodili Gibson s 20 poena, četiri skoka i četiri asistencije te Ivanović sa 16 poena, tri skoka i četiri asistencije.

Prije utakmice direktor ABA lige Krešimir Novosel Džananu Musi u ruke predao je trofej za najboljeg mladog igrača ABA lige ove sezone, a nagradu za MVP-a ABA lige preuzeo je i Luka Žorić, igrač Cibone i bivši igrač Cedevite.

Press mtaerijal

Na utakmici je bio prisutan i zlatni paraolimpijac Hrvatske Dino Sokolović, kojega je publika pozdravila gromoglasnim pljeskom.