Cedevita iznenađujuće poražena na Gripama

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 5/3/2011 23:17

Cedevita je na gostovanju na Gripama kod Splita doživjela svoj prvi poraz u hrvatskoj ligi. Split je bio bolji 66:60 te na taj način nanio prvi poraz Petrovićevoj momčadi.

Nije ovo neko preveliko iznenađenje s obzirom da znamo da se Split i u Sutisnkim vrelima do posljednje minute sasvim solidno držao, ali su na kraju poraženi. Također spomenimo da je Cedevita na Gripama nastupila bez svog ponajboljeg igrača Donateya Drapera pa ovaj rezultat i nečudi previše.

Gostujuća momčad imala je prednost samo na početku susreta od 0:4, a ostatak utakmice pripao je Žutima koji su sjajno odradili ovaj susret te pokazali svima da žele igrati završnicu prvenstva, a očito je da ozbiljno razmišljaju i o NLB ligi.

Najbolji kod domaćina bio je Sobin s 16 poena u 29 minuta igre, dok je Mimica za 36 minuta igre zabio 15 poena. Kod gostiju je najbolji bio Edwards koji je u samo 13 minuta provedenih na parketu uspio zabiti 14 poena, ali je i to bilo nedovoljno za pobjedu.