3. HNL: Gorica došla korak do titule prvaka!

Utakmice 3. HNL sve više oduševljavaju

Autor:: Vedran Tolić, Foto:: Vedran Tolić 5/10/2010 9:20

Derbi sezone odigrao se na Pešćenici između HAŠK-a i Gorice. Nogometaši iz Turopolja minimalnom pobjedom praktički su potvrdili titulu prvaka. Susret je ponudio, očekivano, čvrstu igru, koja se svela na sredinu terena. Čak 300 gledatelja zadovoljno je napustilo tribine, posebno gostujuće pristalice. Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno, a nastavak je susreta ponudio pregršt uzbuđenja. U 52. minuti Hudorović je pao u gostujućem šesnaestercu, a sudac pokazao na bijelu točku. Isti igrač odlučio je izvesti najstrožu kaznu, ali je vratar Gorice Koprić izvanrednom reakcijom obranio udarac. Ako ne zabiješ – onda primiš, zlatno je pravilo nogometne igre. Dvanaest minuta poslije Matija Dvorneković, koji je jedan dio karijere proveo u prvoligašu Slaven Belupu, dobio je loptu nakon ubačaja na 5 metara i elegantno poentirao za vodstvo Gorice.

Pobjedom je Gorica povećala bodovnu prednost na osam bodova, a do kraja prvenstva ostala su još tri kola. Za potvrdu titule Gorici je potreban još samo jedan bod. Treneru Gorice Damiru Petraviću i igračima treba čestitati na odličnoj sezoni. Što se tiče HAŠK-a, igra nije bila uopće loša, ali promašen jedanaesterac kasnije se ipak osvetio. Inače, nemaju ni na Pešćenici razloga za tugovanjem, jer drugoplasirani klub također ulazi u 2. HNL. Trener HAŠK-a Krešimir Sunara rekao je kako će već sada početi s pripremama za iduću sezonu i rang ispred.

Špansko razočaralo protiv Novalje

Trećeplasirano Vrapče se relativno lagano u Aleji Bologne obračunalo s Orijentom. S četiri pogotka u mreži Riječani su poslani kući. Dva pogotka je postigao Horvat, te po jedan Rašić i Petković. Pobjedom je Vrapče zadržalo treće mjesto i dobrom igrom obradovalo navijače ‘Lunaticse’. -.-Vedran Tolić-.-Detalj s utakmice 3. HNLU svim segmentima je domaćin dominirao, a gostujući vratar Stipanov može biti sretan da nije češće morao ići po loptu u mrežu.

U Španskom istoimeni trećeligaš tuguje. U susretu s Novaljom nogometaši trenera Draženka Prskala pokleknuli su, te osvojenim bodom nitko ne može biti zadovoljan. Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno, a nastavak je susreta ponudio po jedan pogodak na svakoj srani. Šok za domaće pristalice dogodio se u 65. minuti kada je Čirjak doveo Novalju do vodstva. Ipak, u smiraju susreta Peić je uspio izjednačiti rezultat i donekle ublažiti bol. Špančani se nalaze na 16. poziciji, s 29 osvojenih bodova, a do kraja prvenstva minimalne su šanse za spasom. Posebno uzevši u obzir da je Rudar, koji se nalazi mjesto ispred, slavio kod Istre i povećao prednost na pet bodova.

U Čavlama je Grobničan s pet pogodaka pokazao Maksimiru put prema Zagrebu. Gostujući strateg Željko Pakasin na igralište je poslao nekoliko juniora, umjesto dosadašnjih standardnih igrača. Kao rezultat toga je stigla rezultatska sramota. Ostat ćemo još malo u Istri i reći da je Omladinac u susretu s Zelinom uspio osvojiti bod. Svakome je pripalo po jedno poluvrijeme, Guja je zabio za Zelinu pred kraj prvog poluvremena, a u nastavku susreta je V. Biočić poravnao rezultat.

Rezultati 3. HNL Zapad, 31. kolo:

Jadran – Rovinj 1:0, Grobničan – Maksimir 5:0, Crikvenica – Vrbovec 2:1, Jedinstvo Omladinac – Zelina 1:1, Špansko – Novalja 1:1, Istra – Rudar 0:1, Medulin 1921 – Nehaj 3:2, Vrapče – Orijent 4:0, HAŠK – Gorica 0:1.