1. ZGL: Nogometaši Šparte uvjerljivo slavili

Autor:: Vedran Tolić, Foto:: Vedran Tolić 6/9/2010 11:24

Nakon odigranih 26 kola spustio se zastor na elitni zagrebački rang. Najviše razloga za slavlje imaju nogometaši Šparte, koji su kroz prvenstvo uvjerljivo koračali i stigli do prve pozicije. Trener Slaven Batovanja od iduće će sezone svoje pulene voditi kroz 4. HNL. -.-Vedran Tolić-.-Šparta Elektra slavi tituluNa gostujućem susretu protiv Mladosti povjerenik lige Zdenko Živčić uručio je pobjednički pehar družini s Pongračeva. S obzirom da je susret bio revijalnog karaktera, nitko se nije pretrgao da dođe do pobjede, tako da su mreže mirovale. Buzinjani su sezonu završili na devetoj poziciji, što se na kraju može proglasiti uspjehom, s obzirom na česte oscilacije.

Odmah pored Šparte nalazi se Kustošija. Druga pozicija trenera Tomislava Bolarića i vodstvo kluba zadovoljava. Ipak, svi bi bili sretniji da je došlo do ekspresnog povratka u rang ispred, ali za takvo što će se još morat pričekati. Ovo je kolo Kustošija poražena kod Concordije, koja je zahvaljujući pogocima Bašića (10) i Bajrića (88) stigla do tri boda i prvenstvo zaključila na osmoj poziciji.

Prečko pobjedom osiguralo treću poziciju

Odličnu treću poziciju zauzelo je Prečko zahvaljujući pobjedi kod Poleta. Susret je to koji smo pratili ovo kolo. Oproštaj od domaće publike nije najbolje prošao za Polet, a 11. pozicija ne može zadovoljiti baš nikoga. Gosti iz Prečkog većim dijelom susreta su dominirali, tako da je pobjeda sasvim zaslužena. -.-Vedran Tolić-.-Tomislav Kovačić (Omladinac)Prvih petnaestak minuta igre ponudilo je ispitivanje snaga, uz nešto bolju gostujuću igru koja je ubrzo bila okrunjena. U 19. minuti se nakon ubačaja s desne strane u domaćem petercu najbolje snašao Labaš i iskoristio slabu reakciju obrane. Zanimljivo je da je trener Smoljan u 28. minuti zamijenio trojicu igrača zbog slabog zalaganja na terenu. Do kraja poluvremena nije bilo izglednih prigoda za postizanjem pogotka.

U nastavak susreta Polet je ušao s malo većom željom. Nakon što je u 64. minuti Škrilac lijepo probio i ušao u gostujući šesnaesterac, netko od gostujućih igrača nasrnuo je na njega, a sudac Jelić je opravdano pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač za poravnanje rezultata bio je iskusni Rajić. Ipak, Prečko je nakon pogotka ubacilo u veću brzinu, što se isplatilo. U 79. minuti Čendak je dobio loptu na 25 metara i bez imalo razmišljanja majstorski pucao i poslao loptu u rašlje za euro-gol i konačnu pobjedu.

Hrvatski Leskovac napušta ligu

Najveće razočaranje drugog dijela su nogometaši NUR-a. Uz dobre rezultate iz prvog dijela, nastavak prvenstva je neprepoznatljiv za društvo s Borovja, predvođeno trenerom Muminom Hodžićem. Kulminacija svega dogodila se ovo kolo na gostovanju kod Sesvetskog Kraljevca. -.-Vedran Tolić-.-Detalj s utakmice 1. ZGLDomaćin je slavio s visokih 3:0 i došao do šeste pozicije.

Na susretu Jaruna i Save domaćin je očekivano slavio i osigurao poziciju iza Kraljevčana. Da je Hrvatski Leskovac kojim slučajem prošlo kolo slavio, na susretu s Ivanjom Rekom odlučivalo bi se tko napušta ligu. No, trener Ante Jurjević je u posljednjih 90 minuta ušao bez ikakvih nada, s obzirom da su osigurali ispadanje. Slaba je utjeha pobjeda i dobra igra nad konkurentom. Golijada se mogla gledati u Odranskom Strmcu, gdje su domaćin Omladinac i Dinamo postigli ukupno sedam pogodaka. Na kraju oba kluba mogu biti zadovoljna konačnim pozicijama.

Što se tiče ulaska u ligu, treba reći da su Odra i Prigorje iz Markuševca osigurali svoje mjesto za iduću sezonu.

Rezultati 1. ZGL, 26. kolo:

Jarun – Sava Zagreb 3:0, Mladost Buzin – Šparta Elektra 0:0, Sesvetski Kraljevec – NUR 3:0, Polet (SK) – Prečko 1:2, Hrvatski Leskovac – Ivanja Reka 3:1, Concordia – Kustošija 2:1, Omladinac (OS) – Dinamo (OO) 4:3.