Zanoški: Neka nas gledaju kao moguće osvajače lige

Tekst:: A.P. 11/28/2011 10:49

Medvjedi su slomili i prvoplasiranu momčad EBEL-a. Pred punom Ledenom dvoranom Doma sportova nakon izvođenja kaznenih udaraca pobijedili su 5:4 Black Wingse iz Linza, uzeli dva boda, zadržali se na trećem mjestu i spojili tri pobjede u nizu.

Raymond: Velika je stvar vratiti se iz 0:3

-.-Srđan Vrančić / CROPIX -.-– Linz je jako dobra i brza momčad. Najveća stvar za nas je bila ta što smo se uspjeli vratiti nakon 0:3 u igru. Ovim povratkom obogatili smo se s još jednim odličnim iskustvom koje će nam sigurno pomoći u doigravanju ako se nađemo u istoj situaciji, ako ćemo rezultatski zaostati. Igrali smo čvrsto, naročito u drugoj trećini. Pobjeda je tijekom izvođenja kaznenih udaraca mogla otići na obje strane, ali zadovoljni smo što smo uopće došli do tog dijela – prokomentirao je trener Marty Raymond.

Obje su momčadi već u prvoj trećini nabile snažan tempo. U prvih desetak minuta Medvjedi su imali nekoliko prilika za vodstvo, ali pak niti jednom nije završio u mreži Alexa Westlunda, da bi u 13. do prvog pogotka stigao Linz. I to odmah nakon što igrači Medveščaka nisu iskoristili powerplay. Naime, u 11. je dvominutnu kaznu zaradio Brian Lebler.

Trenerov govor u svlačionici bio je motivirajući

Čim je Lebler uklizao ponovo na led, Mike Ouellette mu je dodao pak, da bi zatim on sam doklizao ispred Medveščakove mreže i pospremio pak iza leđa Roberta Kristana. Priliku za još jedan gol Linz je imao već u drugoj akciji, ali sve je ostalo samo na neuspješnoj šansi zbog odličnog Lixa. Ipak tri minuta kasnije Black Wingsi su ponovo poentirali (Gregor Baumgartner), da bi u 18. zahvaljujući Patu Leahyu imali uvjerljivo vodstvo 0:3.

-.-Srđan Vrančić / CROPIX -.-– Oni su odlična momčad. Iz prve tri ozbiljne šanse zabili su tri gola. Ipak nakon 20 minuta smo se našli i zabili dva, tri pogotka. Nakon prve trećine trener je održao dobar govor u svlačionici. Rekao je da ćemo naučiti nešto iz ovoga, bolje nego da vodimo 1:0 ili 2:0. Već dugo nismo bili u ovakvoj situaciji – kratko je prokomentirao Dario Kostović.

Iako se nakon prve trećine činilo kako su Crna krila nedostižna, druga trećina pružila je sasvim drukčiju sliku. Medvjedi su bili puno opasniji, imali više udaraca na gol (11:9), ali i uhvatili zaostatak od čak tri gola. U samo šest minuta triput su ”rasparali” mrežu Linzovog vratara.

Prvo je u 22. Pascal Morency lagano doklizao do Westlunda i pogodio u gornji kut mreže, da bi već u idućoj minuti Joel Prpic pospremio pak Westlundu kroz noge, a u 26. odličnu asistenciju Franka Banhama iskoristio je Ryan Kinasewich.

Najbolji strijelac Medveščaka pucao je s udaljenosti od dva metra i izjednačio na 3:3. Duh Medvjeda nije slomila ni petminutna kazna te disciplinska kazna igre koja je zbog visoke palice dodijeljena Prpicu i koji je propustio ostatak susreta. Zagrebački oklopnici izdržali su pet minuta s igračem manje i u trećoj trećini krenuli u pohod na pobjedu.

-.-Srđan Vrančić / CROPIX -.-Sljedeća protiv Klagenfurta

Već u 45. na noge je cijelu Ledenu dignuo Dario Kostović koji je upisao svoj treći ovosezonski pogodak, ali samo minutu kasnije Lebler je odveo susret u produžetak.

– Nisam već deset utakmica zabio gol. Već mi je malo bilo i neugodno zbog navijača, tako da sam rekao danas ga moram zabiti. Puno sam pucao i imao sam dosta šansi – reći će Kostović.

Kako ni produžeci nisu donijeli pobjednika, odluka je pala nakon izvođenja kaznenih udaraca, a pobjednički pogodak postigao je Kinasewich.

– Konačno smo i njih pobijedili. Vrijeme je da nas svi gledaju kao potencijalne osvajače naslova – poručio je Tom Zanoški.

Idući susret na rasporedu je u petak 2. prosinca kada Medvjede očekuje gostovanje kod Klagenfurta.