Zagreb slavljem protiv KARC-a došao do završnice

Tekst:: A.P. 11/28/2011 11:00

Zagreb je, uz puno muke, došao do važne pobjede koja ga odvodi u završnicu RRC lige koja se igra na proljeće 2012. Jedino još što preostaje je pokušati sljedeće subote (03.12.), na Rudešu, u susretu protiv RC Donau Wien doći do prvog mjesta u skupini i na taj način ostati neporaženi u prvom dijelu sezone.

Ono što su zagrebaši prikazali na ovoj utakmici može se jedino opisati kao „loš dan“. Jednostavno ništa nije išlo. U prvom poluvremenu Zagreb je imao dominaciju u skupu i uzimao protivniku njegove lopte. Domaćini su veći dio prvog poluvremena bili u prostoru 22 metra protivnika, dva puta su unijeli loptu u prostor zgoditka gostiju, ali ništa od polaganja.

Teško je izbrojiti broj ispadnutih lopti kao i izgubljenih rakova pri čemu, nažalost, treba reći da je broj izgubljenih rakova direktno vezan uz način suđenja koje je ovaj put dozvoljavao da obarač na mora pustiti oborenog igrača.

Pred kraj prvog poluvremena u izglednoj situaciji za postizanje polaganja zagrebaši umjesto da dođu do prvog polaganja daju loptu u ruke gostima koji i na vlastito iznenađenje dolaze u vodstvo (0-7). Zagreb odmah uzvraća polaganjem (7-7), ali nažalost u posljednjoj minuti prvog poluvremena zagrebaši u napadu ponovno griješe i poklanjaju gostima još jedno lagano polaganje. U drugom poluvremenu Zagreb mijenja taktiku i vrši nekoliko rotacija u momčadi i u prvih petnaest minuta nastavka brzom igrom dolazi do tri polaganja.

Zagreb dominira sve do posljednjih deset minuta susreta kada domaći igrači očito žive u uvjerenju da je susret gotov, međutim gosti ne dijele njihove mišljenje. Gosti „nogom“ sele igru u prostor 22 metra domaćina i u zadnjih deset minuta postižu dva polaganja te dolaze u priliku da iz Zagreba odu kao pobjednici. Zagrebaše je, nakon sve nesreće, ipak sreća odlučila pomaziti tako da domaćini nekako uspijevaju sačuvati dotadašnje vodstvo (31-28).

Zagreb je objektivno puno bolja momčad od gostiju, ali valjda dođu i takvi dani kada ništa ne polazi za rukom. Ipak, pobjeda je pobjeda i to je na kraju jedino što se pamti i broji. Uz pohvale igračima prve linije skupa Slaviček M. (Juss), Kadić, Udovičić, također na visokom nivou su bili i igrači treće linije Perović, Jureško, Janković