Zagrebački Mravi izgubili u Šibeniku

Autor: Ivana Šimac 12/8/2014 20:37

Mravi su nakon poraza od Alkara u Trnskom još jednom izgubili u neizvjesnoj završnici. Koš Bašića pokazao se ključnim i posljednji pokušaj Vladovića nije promijenio stanje na semaforu.

Sami početak i tijek utakmice nije ukazivao na dramu koja je na kraju otišla na stranu Šibenčana. Zagreb je odlično otvorio susret te je već tijekom prve četvrtine bio na velikih 14 razlike (13:27) nakon koša Jakova Vladovića. Potpunu kontroli imali su igrači Danijela Jusupa i u drugoj četvrtini pa je prednost u 19. minuti narasla i +18 (34:52), a kada je Luka Božić 13. minuta prije kraja susreta pogodio tricu za +20 izgledalo je da je pobjeda sigurno u rukama Zagreba. Šibenik je ipak do kraja treće dionice igre spustio zaostatak na 13 poena, a kad je početkom posljednje četvrtine Ivica Radić pogodio slobodna bacanja za +14 i dalje nije bilo nagovještaja preokretu. No, domaći su polako počeli sustizati Zagreb i kad je Petani u 37. minuti pogodio za samo tri poena zaostatka bilo je jasno da je Zagreb ušao u probleme.

U posljednju minutu Zagreb je ušao s +2. Aleksandar Marciuš pogodio je bacanja za izjednačenje, kapetan Zagreba Ivan Mileković bio je jednom precizan s crte slobodnih bacanja da bi Domagoj Bašić 16 sekundi prije kraja pogodio za prvo vodstvo Šibenčana na utakmici. U preostalom vremenu Zagreb nije odigrao najbolje i Vladovićev pokušaj završio je na obruču za slavlje punog Baldekina.

Kod domaćih je najefikasniji bio Bašić s 19 poena, a pratili su ga Šamadan i Petani sa 17. Kod Zagreba je Luka Božić utakmicu završio s 22 koša (trica 4/4), a Marino Šarlija dodao je 21 poena. Jakov Vladović je imao triple-double s 14 koševa, 11 skokova i 10 asistencija.

Utakmica je završila konačnim rezultatom 92:91, za domaćina. Zagreb je prvi dio sezone okončao sa 6 pobjeda i 4 poraza, a u ovoj ga kalendarskoj godini još očekuje nastup u četvrt finalu kupa „Krešimir Ćosić“.